• Środa, 26 lutego 2020
  • Godz. 10:38
  • Imieniny: Aleksandra, Mirosława
  • Czytających: 6662
  • Zalogowanych: 18
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Szukali minerałów i skamieniałości… na szczęście

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 września 2013, 9:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 września 2013, 7:24
Autor: Angela
Fot. Angela
Po raz pierwszy na dziedzińcu nowej siedziby Muzeum Przyrodniczego, przy kościele pw. Jana Chrzciciela w Cieplicach, odbyła się wczoraj (7.09) 43. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości. Pasjonaci pięknych kamieni mogli nie tylko je kupić, ale i zobaczyć magiczne wnętrze nowej siedziby muzeum z odkrytymi i odrestaurowanymi niedawno barokowymi freskami Michaela Willmanna i jego uczniów.

Podczas imprezy tradycyjnie można było podziwiać i przede wszystkim kupić kolekcje oraz pojedyncze egzemplarze minerałów, skał i skamieniałości, a także wyroby jubilerskie.

Andrzej Bobrowski z firmy Minerały i Skamieniałości miał dla swoich klientów niezwykłe okazy z całego świata. - Przepiękne są: np. kryształ górski, który wytwarza bardzo pozytywną energię czy diody ametystowe, które zawsze wszystkich zachwycają – mówił Andrzej Bobrowski z Lwówka Śląskiego. – Ludzie natomiast szukają najczęściej cudów, czyli minerałów, które na coś pomagają, ale moim zdaniem to kwestia wiary, a nie właściwości minerałów – dodał.

W magiczną moc minerałów nie do końca wierzyła odwiedzająca giełdę pani Ewa z Jeleniej Góry. Mimo to dla siebie coś znalazła. - Jestem na giełdzie co roku, tym razem szukam turkusów, bo poprawiają mi po prostu nastrój – mówiła jeleniogórzanka, pokazując bogatą kolekcję turkusowych bransoletek.

Na stoisku Macieja Wiewiórki z Wrocławia z kolei najczęściej szukano słoników symbolizujących szczęście i przyjaźń. - Specjalizujemy się głównie w szlifowaniu kamieni, które jeśli nawet nie przynoszą szczęścia, to z pewnością poprawiają nastrój zdobiąc i zachwycają oryginalnością – dodał Maciej Wiewiórka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~łoś 8-09-2013 18:25
np. kryształ górski, który wytwarza bardzo pozytywną energię czy diody ametystowe..Co to za bełkot z tymi diodami ametystowymi? I co to jest za energia, którą ponoć wytwarza kryształ górski?... z ludzi robią.
~andi2007 8-09-2013 18:59
Panie ~łoś- strasznie czepialski Pan jesteś. Jeśli wiara w pozytywną energię kamieni ,komuś pomaga, to czego szukać więcej. Od dawna wiemy ,że wiara czyni cuda. Każdy ma swój sposób na życie.Każdy ma swoje cele- nie odbierajmy im tych szans.
~ 8-09-2013 20:02
nie diody lecz GEODY

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group