• Wtorek, 23 kwietnia 2019
  • Godz. 11:51
  • Imieniny: Jerzego, Wojciecha
  • Czytających: 6204
  • Zalogowanych: 21
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Szukali minerałów i skamieniałości… na szczęście

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 8 września 2013, 9:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 września 2013, 7:24
Autor: Angela
Fot. Angela
Po raz pierwszy na dziedzińcu nowej siedziby Muzeum Przyrodniczego, przy kościele pw. Jana Chrzciciela w Cieplicach, odbyła się wczoraj (7.09) 43. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości. Pasjonaci pięknych kamieni mogli nie tylko je kupić, ale i zobaczyć magiczne wnętrze nowej siedziby muzeum z odkrytymi i odrestaurowanymi niedawno barokowymi freskami Michaela Willmanna i jego uczniów.

Podczas imprezy tradycyjnie można było podziwiać i przede wszystkim kupić kolekcje oraz pojedyncze egzemplarze minerałów, skał i skamieniałości, a także wyroby jubilerskie.

Andrzej Bobrowski z firmy Minerały i Skamieniałości miał dla swoich klientów niezwykłe okazy z całego świata. - Przepiękne są: np. kryształ górski, który wytwarza bardzo pozytywną energię czy diody ametystowe, które zawsze wszystkich zachwycają – mówił Andrzej Bobrowski z Lwówka Śląskiego. – Ludzie natomiast szukają najczęściej cudów, czyli minerałów, które na coś pomagają, ale moim zdaniem to kwestia wiary, a nie właściwości minerałów – dodał.

W magiczną moc minerałów nie do końca wierzyła odwiedzająca giełdę pani Ewa z Jeleniej Góry. Mimo to dla siebie coś znalazła. - Jestem na giełdzie co roku, tym razem szukam turkusów, bo poprawiają mi po prostu nastrój – mówiła jeleniogórzanka, pokazując bogatą kolekcję turkusowych bransoletek.

Na stoisku Macieja Wiewiórki z Wrocławia z kolei najczęściej szukano słoników symbolizujących szczęście i przyjaźń. - Specjalizujemy się głównie w szlifowaniu kamieni, które jeśli nawet nie przynoszą szczęścia, to z pewnością poprawiają nastrój zdobiąc i zachwycają oryginalnością – dodał Maciej Wiewiórka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~łoś 8-09-2013 18:25
np. kryształ górski, który wytwarza bardzo pozytywną energię czy diody ametystowe..Co to za bełkot z tymi diodami ametystowymi? I co to jest za energia, którą ponoć wytwarza kryształ górski?... z ludzi robią.
~andi2007 8-09-2013 18:59
Panie ~łoś- strasznie czepialski Pan jesteś. Jeśli wiara w pozytywną energię kamieni ,komuś pomaga, to czego szukać więcej. Od dawna wiemy ,że wiara czyni cuda. Każdy ma swój sposób na życie.Każdy ma swoje cele- nie odbierajmy im tych szans.
~ 8-09-2013 20:02
nie diody lecz GEODY

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszystkie torby foliowe powinny być płatne?

Oddanych
głosów
477
Tak
66%
Nie
31%
Nie wiem
3%
Głos ulicy
Foliówki płatne?  
TV Dami
19.04.2019 r. Serwis Informacyjny TV Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Mamy zdjęcie czarnej dziury  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Czego dotyczył Dolnośląski Kongres Samorządowy?  
Aktualności
Triduum Paschalne  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group