Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3111
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szukali minerałów i skamieniałości… na szczęście

Niedziela, 8 września 2013, 9:01
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 września 2013, 7:24
Autor: Angela
Jelenia Góra: Szukali minerałów i skamieniałości… na szczęście
Fot. Angela
Po raz pierwszy na dziedzińcu nowej siedziby Muzeum Przyrodniczego, przy kościele pw. Jana Chrzciciela w Cieplicach, odbyła się wczoraj (7.09) 43. Karkonoska Giełda Minerałów, Skał i Skamieniałości. Pasjonaci pięknych kamieni mogli nie tylko je kupić, ale i zobaczyć magiczne wnętrze nowej siedziby muzeum z odkrytymi i odrestaurowanymi niedawno barokowymi freskami Michaela Willmanna i jego uczniów.

Podczas imprezy tradycyjnie można było podziwiać i przede wszystkim kupić kolekcje oraz pojedyncze egzemplarze minerałów, skał i skamieniałości, a także wyroby jubilerskie.

Andrzej Bobrowski z firmy Minerały i Skamieniałości miał dla swoich klientów niezwykłe okazy z całego świata. - Przepiękne są: np. kryształ górski, który wytwarza bardzo pozytywną energię czy diody ametystowe, które zawsze wszystkich zachwycają – mówił Andrzej Bobrowski z Lwówka Śląskiego. – Ludzie natomiast szukają najczęściej cudów, czyli minerałów, które na coś pomagają, ale moim zdaniem to kwestia wiary, a nie właściwości minerałów – dodał.

W magiczną moc minerałów nie do końca wierzyła odwiedzająca giełdę pani Ewa z Jeleniej Góry. Mimo to dla siebie coś znalazła. - Jestem na giełdzie co roku, tym razem szukam turkusów, bo poprawiają mi po prostu nastrój – mówiła jeleniogórzanka, pokazując bogatą kolekcję turkusowych bransoletek.

Na stoisku Macieja Wiewiórki z Wrocławia z kolei najczęściej szukano słoników symbolizujących szczęście i przyjaźń. - Specjalizujemy się głównie w szlifowaniu kamieni, które jeśli nawet nie przynoszą szczęścia, to z pewnością poprawiają nastrój zdobiąc i zachwycają oryginalnością – dodał Maciej Wiewiórka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group