Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8935
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sztuka nie tylko snem inspirowana

Wtorek, 8 listopada 2011, 9:48
Aktualizacja: 12:41
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Sztuka nie tylko snem inspirowana
Fot. Agrafka
Wernisaż wystawy „Drogi Rozwoju” absolwentów Liceum Plastycznego w Cieplicach odbył się wczoraj w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu. Oryginalne prace nie tylko malarskie, ale również fotograficzne zachwycały niekonwencjonalnymi efektami.

Na wystawie swoje prace zaprezentowały same panie: Marlena Baranik, Karolina Alicja Duda, Anna Duma, Katarzyna Gorczyca, Sandra Kamińska, Agata Roszkiewicz, Joanna Kananowicz, Anna Zagórska oraz Agnieszka Jagoda Kwiatkowska. Każda z dziewięciu artystek pokazała swój odmienny świat malarski, oryginalne techniki i godną podziwu wyobraźnię. O absolwentkach w ciepłych słowach mówił zastępca dyrektora Zespołu Szkół Rzemikosł Artystycznych Andrzej Blusz.

Katarzyna Gorczyca pokazała cztery obrazy z cyklu „Wojaże”, na których można rozpoznać jej brata Szymona i kolegę Piotrka. Energia bijąca z tych dzieł buduje wrażenie, jakby obraz żył i wciągał odbiorcę w swoje barwne „wojaże”. Autorka ukończyła Liceum Plastyczne w 2004 roku., jest również absolwentką Szkoły Wyższej Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania we Wrocławiu, gdzie uczyła się na kierunku: konserwacja i renowacja zabytków.

Specjalizuje się w malarstwie sztalugowym oraz renowacji i pozłotnictwie ram i snycerstwie. Eksperymentuje z własną sztuką, łączy farby olejne ze złotem, srebrem, brązem proszkowym, szukając nowego podłoża malarskiego. Warto podkreślić, że wiele obrazów maluje na podstawie własnych snów.

Liceum Plastyczne działa od 1979r. i bardzo rozwinęło się od tego czasu pod względem tworzenia kierunków artystycznych. Jego uczniowie i absolwenci z sukcesem biorą udział w wielu konkursach i wystawach, zarówno w kraju, jak i za granicą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group