Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12259
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: “Sztuka mimochodem” Jerzego Jerycha w POK–u

Czwartek, 31 lipca 2014, 8:11
Aktualizacja: 8:14
Autor: Manu
Piechowice: “Sztuka mimochodem” Jerzego Jerycha w POK–u
Fot. POK
Od najbliższego poniedziałku (4 sierpnia) do końca sierpnia w godz. od 10.00 do 17.00 warto zajrzeć do Galerii “Cztery Pory Roku” Piechowickiego Ośrodka Kultury w Piechowicach (przy ul. Żymierskiego 53), by obejrzeć indywidualną wystawę malarstwa pt. “Sztuka mimochodem” Jerzego Jerycha, prezesa Zarządu Okręgu Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa we Wrocławiu. Finisaż wystawy odbędzie się 28 sierpnia (w czwartek) o godz. 17.00.

Jerzy Jerych to artysta plastyk, absolwent wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Pięknych. Posiada bogaty dorobek zawodowy. Uczestniczył w wielu wystawach w kraju i zagranicą, gdzie był też wielokrotnie nagradzany.

Od roku 1986 jest organizatorem Ogólnopolskich Plenerów Rodzinnych. Malarstwo traktuje nie jako “posłannictwo talentu”, lecz jako umiejętność zawodową. Nie ogranicza się do jednego kierunku, techniki, ani maniery.

Posiada wszechstronne talenty i zainteresowania, co pozwala mu uprawiać z sukcesami szereg dyscyplin artystycznych m.in. architekturę wnętrz, projektowanie mebli, ceramikę, grafikę użytkową, wzornictwo i wystawiennictwo.

Od kilku kadencji jest prezesem Zarządu Okręgu Związku Polski Artystów PLastyków Polska Sztuka Używkowa we Wrocławiu oraz sekretarzem Zarządu Głownego w Warszawie. Jest też prezesem Dolnośląskiego Klubu Promocji Plastyki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group