Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 2993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sztuka dla teatralnej elity

Sobota, 21 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 0:00
Autor: konrad
Jelenia Góra: Sztuka dla teatralnej elity
Fot. konrad
Po raz pierwszy na deskach Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida wystąpił Teatr Cinema z Michałowic, grupa światowej sławy, a znana w stolicy Karkonoszy głównie z kilku kabaretów. W czwartek widzowie mieli okazję zobaczyć nową produkcję zatytułowaną: „Mamo, chcę tańczyć Mahlera”.

Spektakl odbył się z okazji otwarcia w Galerii Biura Wystaw Artystycznych wystawy rysunków teatralnych szefa, scenarzysty i reżysera teatru Cinema, Zbigniewa Szumskiego. On też jest autorem spektaklu.

Widownię szczelnie zapełnili ludzie, w większości młodzi, którzy chcieli zobaczyć, co pokazuje ten słynny teatr, przywożący zza granicy nagrody z liczących się festiwali teatralnych.

I chyba się zawiedli, bo „Mamo, chcę tańczyć Mahlera” jest przedstawieniem bardzo hermetycznym, przeznaczonym raczej dla publiczności festiwalowej, która rozumie i odczytuje symbole, gesty, muzykę.

Sama sztuka na pewno wywołuje niepokój, zastanowienie nad ludzką kondycją, ale opowiedziana jest językiem niezrozumiałym dla szerokiej publiczności. Dlatego próbę elitarnej Cinemy zmierzenia się z nią trudno uznać za udaną. To zresztą słychać było w kuluarach.

Ale nie jest wykluczone, że z kolejnego festiwalu teatr przywiezie nagrodę właśnie za „Mamo, chcę tańczyć Mahlera”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group