Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12207
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sztaby wyborcze o debatach

Niedziela, 26 października 2014, 8:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 27 października 2014, 8:09
Autor: KKOP
Jelenia Góra: Sztaby wyborcze o debatach
Fot. Archiwum KKOP
W siedzibie Karkonoskiej Koalicji Organizacji Pozarządowych spotkało się pięciu przedstawicieli komitetów wyborczych wystawiających swoich kandydatów na fotel prezydenta Miasta. Wszyscy obecni zgodzili się z tezą, że rodząca się w tej jeleniogórskiej kampanii wyborczej niedobra praktyka unikania debat powinna być przerwana. Jeszcze gorzej, gdy w debacie odmawia udziału aktualnie pełniący swą funkcję prezydent.

Obecni byli Miłosz Sajnog z Platformy Obywatelskiej, Paweł Wilk z KWW Siła Mieszkańców, Robert Obaz z SLD, Roman Kuty z KWW Aktywna Polska oraz Andrzej Szargawiński z PSL. Pozostałe sztaby wyborcze pomimo uprzedniego zawiadomienia nie przysłały swoich przedstawicieli.

Wszyscy obecni zadeklarowali wzięcie udziału w dwóch lub trzech debatach (tu była rozbieżność opinii), których termin winien być dostosowany do możliwości wszystkich kandydatów. Ustalono, że debaty te nadal będą mogły się odbywać w Kinie Grand, a gdyby to nie było możliwe alternatywą będzie inne miejsce wskazane przez organizatorów.

Pośród obecnych jedynie przedstawiciel sztabu wyborczego Marka Obrębalskiego zasygnalizował, iż dla jego kandydata istotną kwestią przy podjęciu decyzji o wzięciu udziału w debacie, będzie obecność urzędującego prezydenta Marcina Zawiły.

Pozostali uczestnicy spotkania podkreślili istotną wagę takiej obecności, lecz byli za odbyciem debaty bez względu na nieobecność któregokolwiek z kandydatów.

Decyzję o terminie i tematyce debat KKOP podejmie na początku przyszłego tygodnia w porozumienie ze sztabami wyborczymi kandydatów.

Przypomnijmy, że podobne spotkania organizowane są na terenie całego kraju pod auspicjami Fundacji im. Stefana Batorego w ramach akcji „Masz Głos – Masz Wybór”. Bierze w nich udział ponad 200 organizacji pozarządowych i podobnie jak w Jeleniej Górze spotkania takie w formie debat weszły w tradycję nie tylko kampanii wyborczych do samorządu.

Na wątpliwości, czy debaty spełniają swoją rolę odpowiedzią może być fakt, że szczególnie przy dużej liczbie kandydatów (w Jeleniej Górze jest ich 9) jest to obiektywna okazja, aby wyborcy mogli poznać ich postaci, dokonać porównań, ocenić realność składanych obietnic, a sami kandydaci zaprezentować się przed możliwie szerokim audytorium, co zapewnić ma m. in. relacja na żywo za pośrednictwem Telewizji Strimeo. Bez woli osób ubiegających się o fotel prezydenta miasta organizacja takich debat staje się problematyczna i z tego powodu Karkonoska Koalicji Organizacji Pozarządowych podejmie się jedynie roli koordynacyjnej i logistycznej pozostając w ścisłym kontakcie ze wszystkimi sztabami wyborczymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (39)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group