Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7492
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szlakiem… jeleniogórskich kopalni srebra i złota

Czwartek, 3 lipca 2014, 6:52
Aktualizacja: Piątek, 4 lipca 2014, 7:24
Autor: Org
Region: Szlakiem… jeleniogórskich kopalni srebra i złota
Fot. KSON – J. Frączak
Na wycieczkę, zorganizowaną przez Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, a dofinansowaną przez Urząd Miasta w Jeleniej Górze, wybrało się w niedzielę (29.06.) ponad 30 osób. Wyprawa prowadziła śladami jeleniogórskich fortyfikacji, dawnych młynów, bielarni płócien lnianych oraz stylowych ogrodów. Następną wycieczkę zaplanowano szlakiem jeleniogórskich kopalni srebra i złota.

W niedzielę dużym zainteresowaniem cieszyła się opowieść Eugeniusza Gronostaja o tajemnicach jeleniogórskiego rynku i ratuszu z jego podziemiami. Uczestnicy otrzymali mapy z zaznaczonymi dawnymi fortyfikacjami, a dodatkowo komputerową wizualizację Bramy Zamkowej i starego Ratusza sprzed 1739 roku. Uczestnicy wycieczki, długoletni mieszkańcy miasta, po raz pierwszy mieli okazję zwiedzić ratuszowe piwnice i spojrzeć na miasto z platformy widokowej wieży zamkowej.

Najbliższą niedzielę (6.07.) KSON i Eugeniusz Gronostaj zapraszają na kolejną wyprawę, tym razem po starych jeleniogórskich kopalniach srebra i złota. Liczyć się trzeba z umiarkowanym wysiłkiem, ponieważ trasa będzie wiodła przez wzniesienia okolicznych gór Kaczawskich (Stromiec i Góra Szybowcowa), zalecane są kijki nordic walking.

- Wycieczkę rozpoczniemy spotkaniem uczestników na pętli MZK autobusu nr 1 w Jeżowie Sudeckim o godzinie 10:00, czas wyprawy jest obliczony na ok. 4 godziny. Udział jest bezpłatny – informują organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
44
Coraz lepiej
18%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
34%
Nie najlepiej
27%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group