Piątek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 10627
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Szlakiem hańby” w muzycznej aranżacji w Orient Expressie

Środa, 26 września 2012, 8:00
Aktualizacja: 11:53
Autor: mea
Jelenia Góra: „Szlakiem hańby” w muzycznej aranżacji w Orient Expressie
Fot. organizator
Karkonoski Salon Sztuki oraz Orient Express organizuje wspaniałą „potrawę” dla miłośników kina oraz muzyki. 28 września o godz. 20.00 w Orient Expressie odbędzie się prezentacja filmu niemego z 1929 r. pt. „Szlakiem Hańby”, do którego na żywo zagrają młodzi artyści. Wstęp kosztuje 5 zł.

„Szlakiem Hańby” to egzotyczny melodramat i jednocześnie film sensacyjny według pomysłu Antoniego Marczyńskiego (po premierze filmu ukazała się powieść filmowa pt. „W szponach handlarzy kobiet”), opowiadający o losach wiejskiej dziewczyny Marysi, która za chlebem płynie do Brazylii. Zamiast uczciwej pracy czeka ją tam miejsce w domu publicznym w Rio de Janeiro. Z opresji ratują ją polscy marynarze umożliwiający dziewczynie powrót do rodzinnej wsi i ukochanego Walka.

Niewątpliwymi atutami filmu jest sprawna realizacja i doskonałe zdjęcia Alberta Wywerki, a także piękna, niemal dokumentalna sekwencja żydowskiego ślubu, zrealizowana w scenerii Kazimierza nad Wisłą.

Do filmu w Orient Expressie zagrają: Maria Jęczmyk (wiolonczela), Radosław Droń (skrzypce), Adam Jęczmyk (gitara), Patryk Kryński (perkusja), Igor Łapaj (gitara), Paweł Sławiński (piano) oraz Dawid Flieger (bas).

- Zrobiliśmy ten projekt głównie dla zabawy, jako wyzwanie. Chcieliśmy pokazać miastu, że są ludzie w Jeleniej Górze, którzy chcą zainwestować swoją pracę, czas i umiejętności w kulturę. Udało nam się się aktywować młode pokolenie - warto podkreślić, że najmłodszy z muzyków ma 19 lat - aby czynnie wzięło udział w tworzeniu tego wydarzenia – informuje Marcin Kaźmieruk z Karkonoskiego Salonu Sztuki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1065
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Aktualności
W nocy burze w Jeleniej Górze
 
10 pytań do...
Kulinarnie jestem patriotą
 
112
Potrącenie 13–latki na pasach
 
Kultura
Koncertowe rarytasy na koniec sezonu
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group