Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 7070
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Szlakiem hańby” w muzycznej aranżacji w Orient Expressie

Środa, 26 września 2012, 8:00
Aktualizacja: 11:53
Autor: mea
Jelenia Góra: „Szlakiem hańby” w muzycznej aranżacji w Orient Expressie
Fot. organizator
Karkonoski Salon Sztuki oraz Orient Express organizuje wspaniałą „potrawę” dla miłośników kina oraz muzyki. 28 września o godz. 20.00 w Orient Expressie odbędzie się prezentacja filmu niemego z 1929 r. pt. „Szlakiem Hańby”, do którego na żywo zagrają młodzi artyści. Wstęp kosztuje 5 zł.

„Szlakiem Hańby” to egzotyczny melodramat i jednocześnie film sensacyjny według pomysłu Antoniego Marczyńskiego (po premierze filmu ukazała się powieść filmowa pt. „W szponach handlarzy kobiet”), opowiadający o losach wiejskiej dziewczyny Marysi, która za chlebem płynie do Brazylii. Zamiast uczciwej pracy czeka ją tam miejsce w domu publicznym w Rio de Janeiro. Z opresji ratują ją polscy marynarze umożliwiający dziewczynie powrót do rodzinnej wsi i ukochanego Walka.

Niewątpliwymi atutami filmu jest sprawna realizacja i doskonałe zdjęcia Alberta Wywerki, a także piękna, niemal dokumentalna sekwencja żydowskiego ślubu, zrealizowana w scenerii Kazimierza nad Wisłą.

Do filmu w Orient Expressie zagrają: Maria Jęczmyk (wiolonczela), Radosław Droń (skrzypce), Adam Jęczmyk (gitara), Patryk Kryński (perkusja), Igor Łapaj (gitara), Paweł Sławiński (piano) oraz Dawid Flieger (bas).

- Zrobiliśmy ten projekt głównie dla zabawy, jako wyzwanie. Chcieliśmy pokazać miastu, że są ludzie w Jeleniej Górze, którzy chcą zainwestować swoją pracę, czas i umiejętności w kulturę. Udało nam się się aktywować młode pokolenie - warto podkreślić, że najmłodszy z muzyków ma 19 lat - aby czynnie wzięło udział w tworzeniu tego wydarzenia – informuje Marcin Kaźmieruk z Karkonoskiego Salonu Sztuki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group