Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 8062
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Szlakiem dawnego rzemiosła w Kowarach

Środa, 28 października 2020, 7:02
Autor: WAC
Kowary: Szlakiem dawnego rzemiosła w Kowarach
Fot. WAC
Samorząd Kowar, w ramach projektu "Poprzez Wenecję Karkonoszy do Kowarskiego Ratusza”, zamierza stworzyć nową ścieżkę spacerowo - edukacyjną, poświęconą dawnemu rzemiosłu.

Trasa ścieżki będzie prowadziła wzdłuż rzeki Jedlicy ulicami Stanisława Staszica i Ludwika Waryńskiego. Będzie rozpoczynać się od mostku Złotnika (zlokalizowanego za mostkiem Miłości) i dalej przez mostek Młynarza, mostek Herbowy, mostek Piwowara do mostku Kowala (na wysokości poczty).

W projekcie jest: remont schodów wejściowych do ratusza od strony parkingu, remont mostków Herbowego i Młynarza. Ponadto na mostkach znajdą się cztery szyldy z ich nazwami i elementem charakterystycznym dla poszczególnych zawodów rzemieślniczych, a na mostku Herbowym umieszczone zostaną wizerunki herbu Kowar zmieniające się na przestrzeni dziejów. Przewiduje się również wykonanie oraz zamontowanie sześciu tabliczek informacyjno – promocyjnych z opisem kowarskiej historii poszczególnych zawodów oraz tabliczki stojącej przy schodach wejściowych do budynku ratusza od strony parkingu.

Koszt projektu "Poprzez Wenecję Karkonoszy do Kowarskiego Ratusza”, który Kowary chcą zrealizować przy współpracy z miastem partnerskim Vrchlabi to 158 tysięcy złotych. Dla pozyskania tych środków samorząd miasta nad Jedlica złożył wniosek do programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020. Termin realizacji projektu to 1 maja 2021 - 30 kwietnia 2022.

Twoja reakcja na artykuł?

26
68%
Cieszy
3
8%
Hahaha
2
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
5%
Złości
5
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
121
Tak, to odpowiedzialna praca
17%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group