Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 5370
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkolne katowanie

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 18 października 2007, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Po kontroli giertychowskich „trójek” w placówkach oświaty.

Dramatycznie nie jest, ale cieszyć się też nie ma z czego – to wniosek z raportu opracowanego po wizytacjach, jakie przeprowadziły tzw. trójki wizytujące szkoły na Dolnym Śląsku. Trójki – pomysł byłego ministra edukacji Romana Giertycha - składające się z policjanta, kuratora i urzędnika oświaty miały wysondować zjawisko przemocy w placówkach edukacji.

Polskie Radio Wrocław podało, że ministerialne „patrole” zwiedziły dwa tysiące szkół na Dolnym Śląsku. Największym problemem, jaki wysondowały, jest przemoc psychiczna. Zarówno nauczycieli wobec uczniów, jak i wśród samej młodzieży.

Rozgłośnia podaje, że najczęściej przezywają i ośmieszają się nawzajem uczniowie podstawówek. Tam też często dochodzi do aktów agresji.
Kolejną szkolną bolączką jest palenie tytoniu przez uczniów. Według raportu „trójek” w wielu placówkach oświaty prowadzone są dyżury nauczycieli w toaletach, aby ograniczyć to zjawisko.

A co z przemocą w jeleniogórskich szkołach? Czy zdaniem naszych Internautów to zjawisko przybiera niepokojące rozmiary? Kto się nad kim znęca? Jak rozwiązać kłopot z paleniem? Czekamy na Państwa opinie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~dobosz 18-10-2007 8:41
Zlikwidować szkoły i po problemie. Niedługo nic nie będzie!
~ja 18-10-2007 11:07
Problem jest i to duzy. Ale dobre manto i po klopocie.A nie zeby taki dzieciek mogl robic wszysko na co ma tylko ochote. Rodzice obudzcie sie bo to tez jest wasz problem.
~Katani 18-10-2007 12:13
przemoc w szkołach jest i to bardzo duża w postaci wymuszeń rozbójniczych na uczniach z młodszych klas przez starszych.Zjawisko to jest skrupulatnie ukrywane przez dyrektorów szkół gimnazjalnych w Jeleniej Górze gdyż niechcą oni złej opinii o swojej szkole.Boją się o swoje stołki.
~xxx 18-10-2007 21:28
PRZEMOC W SZKOLACH JEST I TO NAGMINNA STARCZY ZAJRZEC DO GIMNAZJUM NR. 4 TAM UCZNIOWIE ZWLASZCZA 3 KLAS NEKAJA BIEDNYCH PIERWSZAKOW ALE NAUCZYCIELE NIEWIELW W TYM KIERUNKU ROBIA JAK COS SIE DZIEJE TO ONI ODWRACAJA GLOWE W INNYM KIERUNKU ZEBY NIC NIE WIDZIEC
~WWW 18-10-2007 21:30
PRZEMOC W SZKOLACH JEST I TO NAGMINNA STARCZY ZAJRZEC DO GIMNAZJUM NR. 4 TAM UCZNIOWIE ZWLASZCZA 3 KLAS NEKAJA BIEDNYCH PIERWSZAKOW ALE NAUCZYCIELE NIEWIELW W TYM KIERUNKU ROBIA JAK COS SIE DZIEJE TO ONI ODWRACAJA GLOWE W INNYM KIERUNKU ZEBY NIC NIE WIDZIEC
~pati 18-10-2007 23:23
moje dziecko zaczęło naukę w GIMNAZJUM NR 3 mijają 2 miesiące i nie narzekam – dziecko też, ktoś mi polecił to gimnazjum (to nie mój rejon) i chyba wybraliśmy dobrze. Były negatywne komentarze że dzielnica nieciekawa i takie tam ale nikt po dzielnicy "nie łazi" tyklo wszyscy odjeżdżają autobusem – o dziwo bardzo dużo w kierunku Zabobrza. Może faktycznie coś w "Czwórce" nie tak?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group