• Wtorek, 15 października 2019
  • Godz. 20:37
  • Imieniny: Jadwigi, Teresy, Florentyny
  • Czytających: 7343
  • Zalogowanych: 15
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Szkolne budynki szpecą miasto

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 13 listopada 2007, 8:47
Aktualizacja: Środa, 14 listopada 2007, 14:15
Autor: carioca
Fot. carioca
Nie tak dawno odnowiona elewacja Szkoły Podstawowej nr 13 już wymaga ponownego malowania. Powód: nie tylko grasujący w okolicach wandale, którzy oszpecają mury bohomazami.

W szkole jest sala multimedialna na miarę XXI wieku, ale elewacja placówki budzi nie najlepsze skojarzenia.
Przez lata jeleniogórzanie widzieli boczną ścianę „trzynastki” przyozdobioną pochodzącym jeszcze z lat PRL napisem sławiącym pokój i przyjaźń między narodami. Później elewację dostosowano do standardów współczesności. Niezbyt długo pozostała czysta.

Swoje zrobili wandale, którzy pokryli część murów szpetnymi bohomazami. Okolica nie należy do spokojnych. Sąsiadujące ze szkołą ulice to siedlisko ludzi z marginesu, którzy skutecznie psują codzienność uczciwym jeleniogórzanom, których znaczna większość tam mieszka. Teraz te malunki należy zamazać.
Sądząc po rusztowaniach, które pojawiły się przy szkolnym budynku .

W Jeleniej Górze niewiele szkół wygląda estetycznie. Niektóre budynki nie widziały ekip remontowych od lat. Odnawia się sale lekcyjne, inwestuje w pracownie, ale nie w wygląd szkó.

Za nieścisłości powstałe w poprzedniej wersji tekstu dyrkecję SP nr 13 – przepraszamy

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

stah 13-11-2007 10:22
Chciałbym zapytać się redakcji co daje autorowi/autorce tego artykułu prawo aby oceniać w ten sposób mieszkańców tej dzielnicy? "Sąsiadujące ze szkołą ulice to siedlisko ludzi z marginesu, którzy skutecznie psują codzienność uczciwym jeleniogórzanom." Czy nie mieszkają tam też uczciwi i spokojni ludzie? Czy są gorsi od reszty jeleniogórzan? Na pewno sporo mieszka tam ludzi o złej reputacji jednak czy w innych częściach miasta jest inaczej? Mieszkam niedaleko tych ulic wspomnianych w artykule i czuję sie głęboko urażony tą subiektywną jak i niesprawiedliwą opinią, która generalizuje problem jak i szufladkuje wszystkich mieszkańców dzielnicy. <br><br> <i> Przykro mi, że Pan to tak odczuwa, nie napisaliśmy, że wszyscy są nieuczciwi.... tylko część, jeśli to Pana uraziło - przepraszam - TEJO </i>
~do stah 13-11-2007 10:48
taka prawda mieszkasz na takiej dzielnicy menelstwo i nic wiecej :-) jeszcze sie z tym nie pogodziłeś >>>???
~czarny 13-11-2007 10:48
Może sam jestes człowiekiem z marginesu , bo tam mieszkają tez normalni ludzie , a piszac takie zeczy sam pokazujesz jaki jestes...
~grr 13-11-2007 13:42
niesolidnie wykonanej podczas remontu, "duzo, tanio, tesco..." :-(
~mm 13-11-2007 14:33
podobno jest CO ROBI//////SPI -_
~hm... 14-11-2007 22:19
Myślę, że w Jeleniej jest dużo więcej budynków w bardziej opłakanym stanie, które swoim wyglądem wołają o pomstę do nieba, i które lepiej posłużyłyby za przykład autorowi artykułu. Ten budynek aż tak tragicznie nie wygląda. A może zacząć walczyć z grafficiarzami, monitorować miasto, patrolować i karać łobuzów, a nie pisać jałowe kawałki, które nic nie wnoszą. Całe miasto jest pomazane !!!
~Mimi 15-11-2007 23:01
<i> muszę usunąć ten komentarz, bo dyrekcja będzie zła :-) - TEJO </i>

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group