Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8727
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkolili się w kierunku prewencji handlu ludźmi

Wtorek, 9 maja 2017, 8:54
Aktualizacja: Środa, 10 maja 2017, 23:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szkolili się w kierunku prewencji handlu ludźmi
Fot. Przemek Kaczałko
Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP zorganizowało wczoraj (8.05) szkolenie w zakresie prewencji handlu ludźmi. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym należy podnosić świadomość o zagrożeniach, jakie czyhają na potencjalnych pracowników. Konferencja odbyła się w Parku Sportowym Złotnicza w Jeleniej Górze.

Konferencja skierowana była do pedagogów, nauczycieli, pracowników socjalnych i pracowników rynku pracy. Celem spotkania było przekazanie podstawowych informacji na temat problemu handlu ludźmi tak, aby skutecznie prowadzić działania profilaktyczne w grupach uczniowskich oraz indywidualnie – powiedziała Olga Jabłonko, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Jeleniej Górze.

Konferencję poprowadziła Joanna Garnier z Fundacji Przeciw Handlowi Ludźmi i Niewolnictwu La Strada, która na wstępie przedstawiła historie przypadków, metody działania sprawców, mówiła o rekrutacji i identyfikacji osób zagrożonych, budując wspólnie z uczestnikami definicję handlu ludźmi. W części drugiej szkolenia była mowa o potrzebach potencjalnego emigranta/emigrantki, filozofii prewencji, omówiono materiały profilaktyczne, a także poruszono kwestię dziecka jako ofiary handlu ludźmi i komercyjnego wykorzystania seksualnego. W ostatniej części spotkania wykład nt. handlu ludźmi z perspektywy doświadczeń i statystyk regionalnych służb mundurowych poprowadzili przedstawiciele Policji i Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

- Jeleniogórscy policjanci prowadzą działania, które przyczyniają się do zwalczania handlu ludźmi – są to działania operacyjne, wykrywcze, jak i prewencyjne – powiedziała podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze. - Prewencja dotyczy przede wszystkim osób młodocianych, jak i osób wyjeżdżających do pracy za granicę, ponieważ tam najczęściej dochodzi do wyzysku – dodała M. Gorzelak. W minionym roku jeleniogórska policja nie odnotowała przypadku handlu ludźmi, jednak cały czas prowadzone są działania, szczególnie przy współpracy z policją holenderską. - Polska policja nawiązała ścisłą współpracę z policją holenderską – podkreśla przedstawicielka zespołu komunikacji społecznej jeleniogórskiej policji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
858
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group