Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 6959
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkolenie o skutecznej współpracy z wolontariuszami

Piątek, 9 maja 2014, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Org
Jak przygotować program wolontariatu w organizacji? Jak współpracować z wolontariuszami?
Jakie obowiązki wobec wolontariusza ma organizacja pozarządowa? Kiedy organizacja jest zobowiązana opłacić wolontariuszowi ubezpieczenie? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań pojawią się na bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się 15. maja w Jeleniej Górze.

Szkolenie w godzinach 15.00 – 20.00 organizuje w Domu 7 Marzeń przy ul. Okrzei 10 w Jeleniej Górze partnerstwo: Jeleniogórska Ekonomia Społeczna, Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

- Zapraszamy wszystkich chętnych przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych
z podregionu jeleniogórskiego współpracujących z wolontariuszami oraz zamierzających rozpocząć taką współpracę – zachęcają organizatorzy.

Zakres szkolenia to m.in.: aspekty formalno-prawne wolontariatu w organizacji, metody pozyskiwania wolontariuszy i ich motywowanie, prawa i obowiązki wolontariuszy, obowiązki organizacji wobec wolontariusza oraz indywidualny program wolontariacki w organizacji.

Trenerem będzie Radosław Bednarski - doradca w Jeleniogórskim Centrum Przedsiębiorczości Społecznej, redaktor serwisu regionalnego portalu ngo.pl: www.dolnoslaskie.ngo.pl, koordynator Konkursu: "Dolnośląski Wolontariusz Roku", koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu organizowanego przez Partnerstwo na Rzecz Promocji i Rozwoju Wolontariatu na Dolnym Śląsku "Razem dla Wolontariatu". Ekspert w ramach ogólnopolskiego programu "Dobry Wolontariat" w województwie dolnośląskim. Trener antydyskryminacyjny oraz z zakresu wolontariatu.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić i wysłać zgłoszenie poprzez formularz internetowy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13. maja. Uczestnicy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu się na szkolenie drogą e-mailową i telefoniczną. Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają materiały oraz poczęstunek kawowy podczas zajęć. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu oraz ewentualnego dodatkowego wyżywienia.

Szkolenie będzie prowadzone interaktywnymi metodami warsztatowymi i przeznaczone jest dla wszystkich chętnych przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych z powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, kamiennogórskiego, zgorzeleckiego i miasta Jelenia Góra).

Projekt „Jeleniogórskie Centrum Przedsiębiorczości Społecznej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group