Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2841
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkolenie o skutecznej współpracy z wolontariuszami

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 9 maja 2014, 7:59
Aktualizacja: 8:00
Autor: Org
Jak przygotować program wolontariatu w organizacji? Jak współpracować z wolontariuszami?
Jakie obowiązki wobec wolontariusza ma organizacja pozarządowa? Kiedy organizacja jest zobowiązana opłacić wolontariuszowi ubezpieczenie? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań pojawią się na bezpłatnym szkoleniu, które odbędzie się 15. maja w Jeleniej Górze.

Szkolenie w godzinach 15.00 – 20.00 organizuje w Domu 7 Marzeń przy ul. Okrzei 10 w Jeleniej Górze partnerstwo: Jeleniogórska Ekonomia Społeczna, Fundacja Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

- Zapraszamy wszystkich chętnych przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych
z podregionu jeleniogórskiego współpracujących z wolontariuszami oraz zamierzających rozpocząć taką współpracę – zachęcają organizatorzy.

Zakres szkolenia to m.in.: aspekty formalno-prawne wolontariatu w organizacji, metody pozyskiwania wolontariuszy i ich motywowanie, prawa i obowiązki wolontariuszy, obowiązki organizacji wobec wolontariusza oraz indywidualny program wolontariacki w organizacji.

Trenerem będzie Radosław Bednarski - doradca w Jeleniogórskim Centrum Przedsiębiorczości Społecznej, redaktor serwisu regionalnego portalu ngo.pl: www.dolnoslaskie.ngo.pl, koordynator Konkursu: "Dolnośląski Wolontariusz Roku", koordynator Dolnośląskiego Festiwalu Wolontariatu organizowanego przez Partnerstwo na Rzecz Promocji i Rozwoju Wolontariatu na Dolnym Śląsku "Razem dla Wolontariatu". Ekspert w ramach ogólnopolskiego programu "Dobry Wolontariat" w województwie dolnośląskim. Trener antydyskryminacyjny oraz z zakresu wolontariatu.

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić i wysłać zgłoszenie poprzez formularz internetowy. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 13. maja. Uczestnicy zostaną poinformowani o zakwalifikowaniu się na szkolenie drogą e-mailową i telefoniczną. Uczestnictwo w szkoleniu jest bezpłatne. Organizatorzy zapewniają materiały oraz poczęstunek kawowy podczas zajęć. Uczestnicy we własnym zakresie pokrywają koszty dojazdu oraz ewentualnego dodatkowego wyżywienia.

Szkolenie będzie prowadzone interaktywnymi metodami warsztatowymi i przeznaczone jest dla wszystkich chętnych przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji publicznych z powiatów: bolesławieckiego, jeleniogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego, kamiennogórskiego, zgorzeleckiego i miasta Jelenia Góra).

Projekt „Jeleniogórskie Centrum Przedsiębiorczości Społecznej” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~gluś 9-05-2014 9:07
szukacie wolontariuszy w godzinach swojej pracy i za wynagrodzenia z kolejnych projektów ? żenua
~ 9-05-2014 13:02
DOLNOŚLĄZAK. Co to jest przedsiębiorczość społeczna? Jak uzyskać przyrost - np. dochodu narodowego - wskutek stosowania mechanizmów ekonomii społecznej? Jaka jest różnica między ekonomią społeczną a ekonomią aspołeczną? Czy ekonomia klasyczna jest nauką społeczną? Czy przedsiębiorczość społeczna - to komunistyczne czyny spoleczne, zwane dzis wolontariatem?
~ 9-05-2014 13:51
Cd. z 13:02. W erze "średniego Gomułki", PRL rozwijał się wg naukowych teorii tzw "ekonomi socjalistycznej". Jednak czyny społeczne, zwane dziś wolontariatem, nie wchodziły w zakres nauk ekonomicznych, Natomiast takie dziwolągi jak "przedsiębiorstwa planowo deficytowe" były uznawane, gdyż dzięki nim, zachowywano pozory ekonomicznej aktywności ludu miast i wsi, ukrywając bezrobocie . Czyżby przedsiębiorczość społeczna nawiązywała do PRL-owskiej ekonomii socjalistycznej? Wolontariat i działania różne na rzecz ludzi z dużą ilością wolnego czasu, pobudzające ich aktywność jest bardzo cenna. Ale - na litość Boską - nie ma to nic wspólnego z klasyczną ekonomią oraz przedsiębiorczością i jest obelgą dla dyscyplin gospodarczych, podlegających obiektywnym prawom ekonomicznym. DOLNOŚLĄZAK
~gluś 9-05-2014 13:58
dobrze że to już ostatnia perspektywa unijna i skończą się pieniądze wydawane na takie bzdurne pseudoszkolenia, konferencje itp.
~mędrzec 9-05-2014 16:15
Wolontariusz to jest osoba ktora robi cos ZA DARMO i z serca. Prosze wejsc na strony organizacji pozarzadowych i zobaczycie ile idzie kasy na umowy cywilnoprawne dla pseudowolontariuszy !!!
~xyz 9-05-2014 18:32
tak właśnie okradani są potrzebujący
~ 9-05-2014 19:16
Cd.~ z 13:51. Kto, po co i z jakich środków finansuje Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej ?
~dotek 10-05-2014 18:58
na stronie tej fundacji strony dot. finansów ciągle w budowie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group