Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8777
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szkolenie dla bezpieczeństwa

Sobota, 19 maja 2018, 7:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 21 maja 2018, 14:22
Autor: WAC
Region: Szkolenie dla bezpieczeństwa
Fot. Użyczone
Przez dwa dni 18 i 19 maja przedstawiciele służb przeciwpożarowych oraz specjaliści w dziedzinie zarządzania kryzysowego z Polski i Czech uczestniczą we wspólnym szkoleniu poświęconym koordynacji działań po obu stronach granicy.

Organizatorami szkolenia są Powiat Jeleniogórski oraz Wojewódzka Komenda Straży Pożarnej Kraju Libereckiego. Jest ono pierwszym z tzw. działań miękkich realizowanych w ramach wspólnego polsko – czeskiego projektu, dofinansowanego ze środków unijnych pt. „Wzmocnienie bezpieczeństwa wspólnego pogranicza w rejonie Kotliny Jeleniogórskiej, Gór Izerskich i Karkonoszy”.

Część teoretyczna odbywa się w hotelu Relax w Karpaczu. Szkolenie praktyczne na terenie jednej z jeleniogórskich jednostek straży pożarnej prowadzone jest w unikatowej komorze rozgorzeniowej. Po raz pierwszy strażacy z Jeleniej Górze mogą ćwiczyć w warunkach zbliżonych do panujących we wnętrzach budowli przy silnym zadymieniu.

W ramach tego samego projektu, w budynku Starostwa Powiatowego przy ul. Kochanowskiego, powstaje centrum zarządzania kryzysowego. Już dziś (19.05) przy okazji powiatowych obchodów Dnia Strażaka zostanie oficjalnie przekazany średni pojazd ratowniczo – gaśniczy na podwoziu scanii, który również został kupiony za pieniądze z tego źródła. Jego wartość to milion złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
794
Tak
27%
Nie
65%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group