Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5629
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkolenie dla asystentów osób niepełnosprawnych

Piątek, 17 czerwca 2016, 8:57
Aktualizacja: 9:00
Autor: Org
Jelenia Góra: Szkolenie dla asystentów osób niepełnosprawnych
Fot. Archiwum
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od lipca rozpocznie szkolenie asystentów osób niepełnosprawnych, w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Miasto Jelenia Góra. Można już się zgłaszać. Udział jest bezpłatny.

Asystent funkcjonalny ON to człowiek o szczególnych predyspozycjach psychofizycznych, którego głównym zadaniem jest wspomaganie osoby niepełnosprawnej w pokonywaniu barier m.in. środowiskowych i komunikacyjnych. To również przyjaciel i powiernik osoby niepełnosprawnej, który zawsze jest dostępny i zawsze „ma dobry humor”.

Warsztaty mają podnieść kwalifikacje uczestników i przygotować ich do nowego wyzwania jakim jest zawód asystenta funkcjonalnego. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z prawnym i psychologicznym aspektem niepełnosprawności, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedzą się jak pokonywać trudności, które spotykają na drodze osoby niepełnosprawne w życiu codziennym. Do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem został zaproszony m.in. pełnomocnik marszałka woj. dolnośląskiego ds. osób niepełnosprawnych Paweł Parus.

Osoby, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje ale i wszyscy ci, którzy mają potrzebę niesienia pomocy są mile widziani na bezpłatnych warsztatach szkoleniowych. Nabór kandydatów trwać będzie do 8 lipca br. w siedzibie KSON-u w Jeleniej Górze (ul. Os. Robotnicze 47a) w godzinach 10.00-16.00 w dni robocze. Można się również kontaktować w tej sprawie pod numerem telefonu 75 75 24254. E-mail: biuro@kson.pl.

- Przewidujemy zaprosić na szkolenie do 20 osób z Jeleniej Góry – mówi Anna Daskalakis, koordynator projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group