Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5321
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkolenie dla asystentów osób niepełnosprawnych

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 17 czerwca 2016, 8:57
Aktualizacja: 9:00
Autor: Org
Fot. Archiwum
Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych od lipca rozpocznie szkolenie asystentów osób niepełnosprawnych, w ramach zadania publicznego współfinansowanego przez Miasto Jelenia Góra. Można już się zgłaszać. Udział jest bezpłatny.

Asystent funkcjonalny ON to człowiek o szczególnych predyspozycjach psychofizycznych, którego głównym zadaniem jest wspomaganie osoby niepełnosprawnej w pokonywaniu barier m.in. środowiskowych i komunikacyjnych. To również przyjaciel i powiernik osoby niepełnosprawnej, który zawsze jest dostępny i zawsze „ma dobry humor”.

Warsztaty mają podnieść kwalifikacje uczestników i przygotować ich do nowego wyzwania jakim jest zawód asystenta funkcjonalnego. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z prawnym i psychologicznym aspektem niepełnosprawności, udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedzą się jak pokonywać trudności, które spotykają na drodze osoby niepełnosprawne w życiu codziennym. Do podzielenia się wiedzą i doświadczeniem został zaproszony m.in. pełnomocnik marszałka woj. dolnośląskiego ds. osób niepełnosprawnych Paweł Parus.

Osoby, które chciałyby podnieść swoje kwalifikacje ale i wszyscy ci, którzy mają potrzebę niesienia pomocy są mile widziani na bezpłatnych warsztatach szkoleniowych. Nabór kandydatów trwać będzie do 8 lipca br. w siedzibie KSON-u w Jeleniej Górze (ul. Os. Robotnicze 47a) w godzinach 10.00-16.00 w dni robocze. Można się również kontaktować w tej sprawie pod numerem telefonu 75 75 24254. E-mail: biuro@kson.pl.

- Przewidujemy zaprosić na szkolenie do 20 osób z Jeleniej Góry – mówi Anna Daskalakis, koordynator projektu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~bumtarabum 17-06-2016 20:54
Aż dziw bierze, nie ma komentarza glusia ;-). A inicjatywa słuszna.
~gluś 17-06-2016 21:21
za to widać ziuta kokos czuwa ;)
~wydojony przez sądy na usług 18-06-2016 4:56
Mam głos, mam wybór to jest hasło darmo zjadów, pasibrzuchów by mieli możliwość zarobkowania z okradającego nas nie w pełni sprawnych płacone go podatku. Najlepiej zarabia się na najsłabszy chorych i niepełnosprawnych. Przez ostatnie lata " wolności" tak nam dopiekły te pomagiery ,że nie mam czasu i ochoty na otwieraniem drzwi swojego domu a nawet zlikwidowalem telefon by mi szanownej mojej głowy nie zawracali .Won swolocz psia krwia, szuka pracy do kablowania inwigilacji. Niepełnosprawny nie jesteś chyba chory umysłowo byś dał się wciągnąć w taką maskaradę szachraji. Zamiast kwoty wolnej od podatku dochodowego dadzą "Ci" Pomoc? A z jakich pieniędzy opłacie te szkolenie 20 osób na 5000 jeleniogórskich niepełnosprawnych? Wiosek unijny przeszedł ? Pefron czy Mops płaci? Z naszych podatków
~Obserwer 18-06-2016 9:55
Kolego wydojony lecz się ,możesz za moje pieniądze które place całe życie na NFZ . Ja niegdy ,nie zamienił bym się miejscem z tobą ale chętnie Ci pomogę i dobrze jest wiedzieć jak mogę to zrobić . Jak zrobić to względem ciebie juz wiemy -rozmowa z psychoterapeutą dobrze ci zrobi. Pozdrawiam
~wydojony do obserwatora 19-06-2016 5:16
Dziękuję, mam swoje hobby i zaplanowane życiem genetycznie ponad miarę. Mądry filozof rzekł"jeśli ktoś mówi byś się leczył to mówi o sobie, to on jest chory".W moim stosownym wieku i doświadczeniu życiowym wiem z kim się zadawać. Oszustwa urzędnicze w "czerwonej dolinie" były , są i będą. Te "młode wilki" są niezapasione i wymyślają, małpują coś co już było pod inną nazwą np."przesłanką? "Życzę owocnego pitolenia ,naiwnych nie sieją oni są wśród nas. Każde zwierzę da się oszukać! !!
~ 19-06-2016 10:13
Gluś /primo voto Ralucka/, antagonistka KSON, nie zawiodła mnie i upstrzyła publikację swoimi odchodami, niczym mucha na szybie. Cieplutko pozdrawiam, prosząc o jeszcze!
~ciekawy 19-06-2016 13:59
~ Kolega/Koleżanka współpracuje z kson-em?
~do 10:13 19-06-2016 18:44
antagonistka kson - brzmi dumnie :) pozdrawiam gluś ps. jak widać po niektórych wpisach kson nie zupa pomidorowa nie każdy lubi ;) a do ciekawego - szczególnie jak się współpracowało
~ 21-06-2016 21:59
Współpraca z KSOn ? Tylko dla idiotów! Chamstwo z butów tam wyłazi! Że ten sejmik jeszcze funkcjonuje ....- brak słów!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group