Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7202
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szkoła z żywą szopką

Czwartek, 19 grudnia 2019, 17:27
Aktualizacja: Niedziela, 22 grudnia 2019, 7:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Szkoła z żywą szopką
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze kontynuuje tradycję i po raz kolejny zorganizował żywą szopkę, a nie była to jedyna atrakcja, jaką przybyli goście mogli zobaczyć.
Każdy, kto do nas przychodzi może wziąć udział w warsztatach - wykonać bombki, kartki i ozdoby świąteczne. Jesteśmy też jedyną szkołą, która od pięciu lat organizuje żywą szopkę bożonarodzeniową - podkreślił Paweł Dernoga, dyrektor ZSPUiBS.
Mamy zaprzyjaźnionych hodowców, którzy przywożą nam zwierzątka - są małe konie, cielaki, owce, kozy, kury, kaczki i króliki - wymieniał P. Dernoga. - Klasy w zawodzie technik żywienia lepią pierogi, zdobią pierniczki. Ciekawie jest też u techników leśników - wymieniał dyrektor.
Żywa szopka cieszy się dużym zainteresowaniem. Czujemy świąteczną atmosferę i wszystkie klasy chętnie przyłączyły się do organizacji imprezy - powiedziała Natalia Barszczewska z klasy czwartej.
Mamy warsztaty wypiekania i dekoracji pierniczków. Mamy pierogi z kaszą gryczaną niepaloną oraz z grzybami, a także z serem tofu i ziemniaczkami - dodała Elżbieta Owczarek, nauczycielka przedmiotów gastronomicznych.

Nie zabrakło też zwierząt egzotycznych, jak węże, pająki, gekony i małe jaszczurki. Impreza jest jednym z wielu elementów, które pozwalają poznać placówkę potencjalnym przyszłym uczniom.

Twoja reakcja na artykuł?

23
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
6
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group