Sobota, 15 czerwca
Imieniny: Jolanty, Witolda
Czytających: 5879
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szkoła w Piechowicach nawet w ferie tętni życiem

Czwartek, 31 stycznia 2013, 6:42
Aktualizacja: 12:38
Autor: Mea
Region: Szkoła w Piechowicach nawet w ferie tętni życiem
Fot. ZSTiL w Piechowicach
W okresie ferii zimowych dyrekcja Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach umożliwiła zorganizowanie drugiego turnieju w grę komputerową Counter Strike 1.6., do którego zgłosiło się aż 45 uczniów. Dwudniowe rozgrywki zakończyły się wczoraj (30.01.), a zwycięską grupą okazała się Opór.exe, w skład której weszli Arkadiusz, Jakub i Łukasz.

Do rozgrywek zarejestrowało się 15 trzyosobowych drużyn z różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego. Tym razem zawody rozegrane były w jednej z pracowni komputerowych, mieszczącej się w budynku warsztatów szkolnych. Znajdujące się w niej komputery zostały tak zmodernizowane, by umożliwić płynną i komfortową grę uczestnikom.

Pierwszego dnia ferii (28 stycznia) gracze spotkali się w celu potrenowania i zapoznania się z komputerami przeznaczonymi do rozgrywki. Sam turniej odbył się 29 i 30 stycznia. Pierwszego dnia odbyły się eliminacje, w których wyłoniono 8. finalistów. Drugiego dnia rozegrane zostały finały. Zmagania były zacięte i wyrównane. Wszystkie zespoły walczyły do ostatniej minuty.

Drugie miejsce zdobyła grupa PlayHardGoPro - Dawid, Kacper i Kamil, a trzecie wywalczyła grupa My po klawiatury - Paweł, Kamil oraz Artur. Mistrzowie otrzymali profesjonalne klawiatury A4tech X7 G800MU dostosowane dla graczy.

W powyższe działania zaangażowało się również wielu nauczycieli, którzy sprawili, że oczekujące na swoje mecze drużyny mogły rozgrzewać się w drugiej pracowni komputerowej, korzystać z rozłożonych do gry stołów pingpongowych oraz zwiedzić pracownię urządzeń elektrycznych i mechatronicznych, gdzie uczniowie mogli zobaczyć działające programowalne układy elektryczne, roboty i obrabiarki sterowane numerycznie.
Wszyscy uczestnicy turnieju, niezależnie od wyniku gry, dobrze się bawili i zgodnie uznali, że taki turniej to świetna propozycja dla spędzających ferie w mieście.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
852
Tak, regularnie
24%
Tak, od czasu do czasu
37%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
25%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Można płacić... okiem
 
Rozmowy Jelonki
Od lat wnioskujemy o rondo w tym miejscu
 
10 pytań do...
Moje ulubione jedzenie to... pyry z gzikiem
 
Edukacja
Festyn w KANS
 
Kultura
Urodziny Leniwca
 
Kultura
Tajemnice i Asterix
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group