Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 4746
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szkoła bywa (nie)etyczna

Środa, 24 czerwca 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Szkoła bywa (nie)etyczna
Fot. Ania
Bogusława Bogucka, Adam Walesiak, Dorota Dempel oraz Anna Stodolna – Rybczyńska – współautorzy książki „Problemy etyczności i etyki w szkole – teoria i praktyka” – spotkali się wczoraj w Empiku, aby wypromować tytuł.

Rozgorzała rozmowa na temat etyki, jako przedmiotu w szkole. Poruszono kwestię związaną z brakiem podręcznika oraz etyki samych nauczycieli, którzy jak wspominali rozmówcy, często inaczej są postrzegani w pracy, a inaczej poza nią.

Dyskutowano także o tym, kto powinien uczyć etyki i w jaki sposób. Podkreślano jednak, że najważniejsze jest to, żeby wartości wpajane uczniom w szkole były przestrzegane również w domu. Okazuje się bowiem, że bywa z tym bardzo różnie i dzieci nie wiedzą, kto ma rację: nauczyciel, czy rodzic?

Dlatego też ważna jest współpraca pedagogów i opiekunów młodych Polaków. Promowana wczoraj książka, jak wspomniała Bogusława Bogucka, może wzbudzić w potencjalnych czytelnika refleksję na temat etyki. Zrozumienia tego, czym jest i czy sami jesteśmy etyczni, a jeżeli tak, to co to dla nas oznacza.

Warto więc po nią sięgnąć, chociażby po to, żeby zapoznać się z tym, co na temat etyki mają do powiedzenia nauczyciele i czy ma to jakieś odzwierciedlenie w rzeczywistości. Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Ad Rem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group