Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 3755
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: "Szklanka" do Karpacza

Sobota, 5 stycznia 2019, 6:01
Aktualizacja: Niedziela, 6 stycznia 2019, 7:05
Autor: WAC
Powiat: "Szklanka" do Karpacza
Fot. OSP Miłków
– Kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie drogi z Jeleniej Góry do Karpacza? – pytają Czytelnicy, dzwoniący do naszej redakcji. – Nawierzchnia drogi, którą dziennie jeżdżą setki aut to przysłowiowa "szklanka", a nie widać na niej śladu posypywania i odśnieżania.
Bardzo dużo jeżdżę samochodem, ale tak nieodśnieżonej drogi dawno nie widziałam – mówi pani Monika. - Mimo że tak, jak inne poruszające się nią auta, jechałam w żółwim tempie, to miałam wrażenie, że ślizgam się po lodzie.
Ta droga do tablicy koniec Jeleniej Góry wygląda przyzwoicie, jednak po wyjeździe z miasta zaczyna się dramat - dodaje pan Piotr. - O co chodzi?

Dodajmy, że w ostatni czwartek (3.01) na rondzie w Miłkowie, na bardzo śliskiej nawierzchni, doszło do kolizji samochodu osobowego z dostawczym. W jej wyniku jedna osoba została ranna.

Szosa, o którą pytają nasi Czytelnicy znajduje się pod zarządem Starostwa Powiatowego. Podmiotem, który został wyłoniony w drodze przetargu do wykonywania usługi z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie gmin Mysłakowice, Kowary i Podgórzyn jest ROBEN Zakład Usług Ogólnych ze Świeradowa Zdroju.

Wykonawca ten został wybrany jeszcze przez poprzedni Zarząd Powiatu i my, jako obecne władze, nie mieliśmy na to żadnego wpływu – mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Głównym kryterium, jakie brano pod uwagę była cena. Nie analizowano ani kwestii, że jest to firma spoza terenu powiatu, ani jakie ma doświadczenie i czy dysponuje odpowiednim sprzętem.
Zdajemy sobie sprawę, że - jak do tej pory - sposób w jaki firma ze Świeradowa Zdroju wywiązuje się ze swoich obowiązków pozostawia wiele do życzenia, dlatego robimy wszystko, aby rozwiązać ten problem - mówi starosta. - Najważniejsze jest bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu oraz turystów odwiedzających nasz region. Dlatego wszczęliśmy procedurę upominawczą wobec wykonawcy zimowego utrzymania dróg za nienależyte wywiązywanie się z umowy. Zostaną też naliczone kary umowne. Jeśli sytuacja na drogach się nie poprawi, będziemy zmuszeni rozwiązać umowę z wykonawcą.

Twoja reakcja na artykuł?

14
10%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
2%
Nudzi
2
1%
Smuci
33
23%
Złości
89
63%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (81)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
853
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group