Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2249
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szara strefa przy Wolności

Sobota, 22 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Szara strefa przy Wolności
Fot. TEJO
Nowe chodniki i remont elewacji budynków przydałyby się nie tylko na fragmencie ulic Wolności i Prusa. Ale to miejsce wydaje się szczególnie zaniedbane, choć znajduje się przy głównym trakcie komunikacyjnym do Cieplic.

Na chodnikach przy ulicy Prusa można się potknąć i wybić sobie zęby. To opinia każdego, który trafi w to miejsce. Okoliczni mieszkańcy chodzą ostrożnie, aby nie potknąć się na płytach chodnikowych, które nie były przekładane co najmniej od kilkudziesięciu lat.

Z kolei elewacje secesyjnych kamienic aż proszą się o remont.
– Zaniedbane, śmierdzące podwórka, wymalowane przez wandali napisy i ogólny bałagan! – powiedział nam jeden z okolicznych mieszkańców. Całości brzydoty krajobrazu dopełniają wypełnione odpadkami kosze na śmieci, stojące na rogu ulic Wolności i Prusa.

Niewiele wskazuje na to, że sytuacja w tej części miasta ulegnie zmianie. Żadna z kamienic nie będzie tu w tym roku wyremontowana. Zmiany nawierzchni chodnika przy Prusa nie przewidziano też w planach robót Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

– Tyle milionów dają na remont placu Piastowskiego. Może lepiej ograniczyć tę inwestycję i część złotówek przeznaczyć właśnie na takie od lat nieremontowane miejsca? – usłyszeliśmy od lokatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group