Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 6334
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szara strefa przy Wolności

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 22 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Nowe chodniki i remont elewacji budynków przydałyby się nie tylko na fragmencie ulic Wolności i Prusa. Ale to miejsce wydaje się szczególnie zaniedbane, choć znajduje się przy głównym trakcie komunikacyjnym do Cieplic.

Na chodnikach przy ulicy Prusa można się potknąć i wybić sobie zęby. To opinia każdego, który trafi w to miejsce. Okoliczni mieszkańcy chodzą ostrożnie, aby nie potknąć się na płytach chodnikowych, które nie były przekładane co najmniej od kilkudziesięciu lat.

Z kolei elewacje secesyjnych kamienic aż proszą się o remont.
– Zaniedbane, śmierdzące podwórka, wymalowane przez wandali napisy i ogólny bałagan! – powiedział nam jeden z okolicznych mieszkańców. Całości brzydoty krajobrazu dopełniają wypełnione odpadkami kosze na śmieci, stojące na rogu ulic Wolności i Prusa.

Niewiele wskazuje na to, że sytuacja w tej części miasta ulegnie zmianie. Żadna z kamienic nie będzie tu w tym roku wyremontowana. Zmiany nawierzchni chodnika przy Prusa nie przewidziano też w planach robót Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

– Tyle milionów dają na remont placu Piastowskiego. Może lepiej ograniczyć tę inwestycję i część złotówek przeznaczyć właśnie na takie od lat nieremontowane miejsca? – usłyszeliśmy od lokatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~roman1964 22-04-2006 8:46
Łapy precz od Placu Piastowskiego!!!!!!!
~mateju 22-04-2006 13:00
Tak to już jest w tej Jeleniej. Mogliby zrobić remont tych kamienic!!! Z pewnością mało osób wie, że są one secesyjne i jako nieliczne, które się uchowały w naszym kraju!!! Mało jest takich budowli. Ale co to obchodzi władze miasta, przecież lepiej jest wydac pieniądze na jakiś hipermarket, wybudować nowy koło pięciu innych. Hipermarkety stoją jeden na drugim, albo wydać pieniądze w remont placów, parków. Lepiej jest wyrwać ładne drzewka, zalać betonem trawniki, położyć wszędzie kostke brukową, która też jest położona tak, że wypada. Koło placu ratuszowego można sobie nogi połamać na tych waszych kostkach. A co do placu piastowskiego to brak mi słów!!! Totalna lipa!!! Jak mogli zrobi coś takiego? Przecież było tak ładnie w porównaniu do tego co teraz jest. LUDZIE !!! To jest uzdrowisko, to są miejscowości położone w górach, powinny być zielone a nie cholera jasna betonowe!!! Już tyle opini wystawiali ludzie co do tych modernizacji, tych wszelkich przeróbek ale i tak robicie swoje... Nikt z mieszkańców nie wyraził pozytywnej opini co do tego co zrobiliście!!! Niech was szlak trafi!!!
~K.S. 22-04-2006 19:05
Najgorsza jest taka kostka brukowa, nie zdaje egzaminu w praktyce.Przejsc sie np. po ul. 1Maja to jest prawdziwa tortura dla nog!
~quixo 22-04-2006 19:39
Remont przydałby się nie tylko kamienicom.Nie trzeba daleko sięgac wzrokiem .Wystarczy popatrzeć na fontannę u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Wolności.Przedstawia ona żałosny wygląd.Czy nikt nie widzi jej szpetoty?
~Antypopulista 22-04-2006 19:55
Mały komentarz do tego co wyskrobał mateju. Kiedy to miasto wydało pieniądze na hipermarket ? Coś Ci się pomieszało najwidoczniej. Po drugie ,kostka brukowa zdecydowanie lepiej będzie pasowała do Pl. Piastowskiego a zazieleni się tam zapewne po skończeniu prac budowlanych.
~Marcin J 22-04-2006 21:01
fontanne zburzyc bo jest beznadziejna i pasuje w tym miejscu jak piesc do nosa
~STENIA 23-04-2006 11:12
Zacznijmy remont od Ratusza- najpierw wymienimy prezydenta potem niektórych radnych ,a potem to już wszystko da się zrobić.
~J Szarek 23-04-2006 19:53
czytałem że uzdrowisko Cieplice ma być sprywatyzowane i może dlatego tak wielki kapitał idzie tam na remonty Być może przyszły inwestor chce kupić coś bardzo dobrego za niewielkie pieniądze Zgoda uzdrowisko będzie lepiej wyglądać i przyjemniej będzie się przespacerować ale czy część pieniędzy na takie modernizacje nie powinna pochodzić od przyszłych inwestorów A może radni mają tu jakieś swoje interesy
~AZO 16-05-2006 22:04
głupota pewnych ludzi, którzy się tu wypowiadają, mie powala! na wszystko przyjdzie czas. na pierwszym miejscu wyremontowane powinny być główne punkty miasta, odwiedzane przez turystów. plac ratuszowy został wyremontowany. teraz czas czas na plac piastowski. gdyby się przypiprzać do każdego nierównego chodnika, to trzebaby było poświęcić na to całe tygodnie. pełno jest miejsc wymagająceych remontu. a jakieś głosy, że kostka brukowa jest zła, bo nogi bolą, albo że plac piastowski przed przebudową był ładniejszy, pozostawiam bez komentarza.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group