Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7660
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Szansa na nowy zawód – bezpłatnie

Wtorek, 5 lutego 2019, 10:10
Aktualizacja: Czwartek, 7 lutego 2019, 11:44
Autor: Org
Jelenia Góra: Szansa na nowy zawód – bezpłatnie
Fot. Organizator
W Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Jeleniej Górze trwa III nabór do projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – YEI”. Chętne osoby mogą się zgłaszać, aby wziąć udział w bezpłatnych kursach, które w krótkim czasie pozwolą zdobyć kwalifikacje zawodowe.

Projekt skierowany jest do osób w wieku 18-24 lata, bezrobotnych i niekształcących się w systemie dziennym. Do tej pory zorganizowane były takie kursy jak: fryzjer, operator wózka widłowego, kierowca z prawem jazdy kat.C oraz wstępną kwalifikacją zawodową, operator CNC, spawacz. Część uczestników projektu miała możliwość zrobienia kursu na prawo jazdy kat. B.

W obecnym naborze, kierując się potrzebami lokalnego rynku pracy, rekrutujemy chętnych na kurs operatora koparko-ładowarki. Jest to zawód deficytowy na naszym terenie, więc perspektywy zatrudnienia są dla osób które ukończą kurs i zdadzą egzamin bardzo obiecujące - informują organizatorzy.
Dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży zaznacza jednak, że jeżeli zbierze się odpowiednia liczba chętnych na inny kurs: np. kosmetyczki, masażysty czy barmana, może uda się je zorganizować, by wyjść na przeciw potrzebom młodych ludzi - mówi Olga Jabłonko - aby jak najlepiej odnaleźli się na rynku pracy.

Osoby objęte projektem w porozumieniu ze specjalistami z CEiPM w Jeleniej Górze będą mogły wybrać profil swojego kształcenia, zgodny z ich zainteresowaniami oraz potrzebami lokalnego rynku pracy. Po zajęciach teoretycznych odbędzie się 3-miesięczny płatny staż. Uczestnicy objęci będą także innymi formami wsparcia np. warsztaty kreowania własnego wizerunku,czy darmowym kursem prawa jazdy kat.b

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży, które znajduje się przy ul. Wiejskiej 29. Można się z nami kontaktować mailowo: mbp.ohp.pl lub rozwoj.jeleniagora@ohp.pl lub telefonicznie 75 64 577 34 lub 75/ 645 77 35 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00) - dodają organizatorzy.

Twoja reakcja na artykuł?

15
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
6%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group