Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6946
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szaleństwo na Saniach Rogatych w Kowarach

Wiadomości: Kowary
Niedziela, 14 marca 2010, 10:08
Aktualizacja: Wtorek, 16 marca 2010, 12:21
Autor: arec
Fot. Lech Jewtuszko
Wczoraj odbył się IX Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi, impreza organizowana przez gminę Kowary. W tym roku zawody zostały poszerzone o rozgrywki Ligi Sań Rogatych.

We wczorajszych zawodach wzięło udział ponad sto dwuosobowych zespołów. Oprócz wyścigów na saniach rogatych uczestnicy brali także udział w dodatkowych konkurencjach jak piłowanie pieńka. Oceniane były również najbardziej oryginalne stroje.

W Międzynarodowym Zjeździe Saniami Rogatymi najlepsi okazali się Słowacy – Josef Genda i Lubomir Stieranka. Za nimi uplasowały się dwie załogi czeskie. Drugie miejsce na podium przypadło w udziale Dawidowi Mleinkovi i Radce Mleinkovej. Trzeci byli Josef Tyls i Jousa Prokop.

Wczoraj zostali także wyłonieni Mistrzowie Polski. Pierwsze miejsce na podium zajęli Barbara Cygoń i Jakub Pawłowski. Na drugim znaleźli się Agnieszka Orlik i Romuald Rynkiewicz. Brąz przypadł w udziale Adamowi i Zbigniewowi Sobierajskim.

Agnieszka Orlik i Romuald Rynkiewicz oprócz srebra Mistrzostw Polski zostali także Mistrzami Ligi Sań Rogatych, cyklu cotygodniowych zjazdów na saniach. Za nimi znaleźli się Adam i Zbigniew Sobierajscy oraz Piotr i Marek Młodawscy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Zbigniew Leszek 14-03-2010 11:49
takich torów do jazdy saniami rogatymi mogło by byś w Karkonoszach więcej - naprawdę świetna jazda - Burmistrz Kowar Mirosław Górecki zorganizował naprawdę wspaniałą imprezę - za rok postaram się być - kolejny już raz.
~1e4 14-03-2010 16:04
Zmieńcie fotografa bo to co prezentuje swoimi zdjęciami to totalna bieda.
~rodak 14-03-2010 16:58
dlaczego o takich imprezach nie pisze sie wczesniej
~XY 15-03-2010 8:26
Do Autora artykułu: to był IX a nie XI MZSR !!! Poza tym nic nie wspomniano o ważnej osobie tejże imprezy Panie Sławomirze A. i Wojciechu J., którzy rok w rok dbają o imprezę. Na scenie pojawił się tylko mało znaczący w MZSR właściciel Jeleniej Strugi- Marek J.
~YZ 15-03-2010 12:32
Całkowicie się zgadzam z wypowiedzią "XY", była jeszcze jedna żenująca sprawa, a mianowicie organizatorzy starają się promować tą imprezę najlepiej jak się da, ale ciekaw jestem co myśleli sobie uczestnicy biorący udział w tych zawodach, gdy w pubie c...nie zbierali pieniądze za swoje mierne granie? A i jeszcze jedno, bigos był okropny!
~aaa 16-03-2010 8:30
moi przedmówcy mają rację, szkoda, że zapomina się o tych co ta imprezę stworzyli i doprowadzili do tego, że jest to rzecz jedyna w swoim rodzaju. Tak na marginesie to nie jestem rasistą, ale wszystko ma swoje granice.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group