Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 2358
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Szaleństwo na Saniach Rogatych w Kowarach

Niedziela, 14 marca 2010, 10:08
Aktualizacja: Wtorek, 16 marca 2010, 12:21
Autor: arec
Kowary: Szaleństwo na Saniach Rogatych w Kowarach
Fot. Lech Jewtuszko
Wczoraj odbył się IX Międzynarodowy Zjazd Saniami Rogatymi, impreza organizowana przez gminę Kowary. W tym roku zawody zostały poszerzone o rozgrywki Ligi Sań Rogatych.

We wczorajszych zawodach wzięło udział ponad sto dwuosobowych zespołów. Oprócz wyścigów na saniach rogatych uczestnicy brali także udział w dodatkowych konkurencjach jak piłowanie pieńka. Oceniane były również najbardziej oryginalne stroje.

W Międzynarodowym Zjeździe Saniami Rogatymi najlepsi okazali się Słowacy – Josef Genda i Lubomir Stieranka. Za nimi uplasowały się dwie załogi czeskie. Drugie miejsce na podium przypadło w udziale Dawidowi Mleinkovi i Radce Mleinkovej. Trzeci byli Josef Tyls i Jousa Prokop.

Wczoraj zostali także wyłonieni Mistrzowie Polski. Pierwsze miejsce na podium zajęli Barbara Cygoń i Jakub Pawłowski. Na drugim znaleźli się Agnieszka Orlik i Romuald Rynkiewicz. Brąz przypadł w udziale Adamowi i Zbigniewowi Sobierajskim.

Agnieszka Orlik i Romuald Rynkiewicz oprócz srebra Mistrzostw Polski zostali także Mistrzami Ligi Sań Rogatych, cyklu cotygodniowych zjazdów na saniach. Za nimi znaleźli się Adam i Zbigniew Sobierajscy oraz Piotr i Marek Młodawscy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group