Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6654
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Szaleli na linach

Niedziela, 22 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 października 2006, 10:46
Autor: Monika
Kotlina Jeleniogórska: Szaleli na linach
Fot. Monika
Do soboty trwało szkolenie górskie studentów Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Na czterodniowy trening alpinistyczny przyjechali słuchacze Studium Ogicerskiego WSOWL i studenci II roku tej samej uczelni, razem około 20 osób. Szkolenie prowadziła nie tylko kadra WSOWL, ale również instruktorzy z Pododdziału Specjalnego Policji oraz funkcjonariusze Straż Graniczna.

Zajęcia odbywały się na Kruczych Skałach w Szklarskiej Porębie oraz Sokolikach w Rudawach Janowickich.
– Jedną noc spędziliśmy w lesie śpiąc jedynie w śpiworach. Nie było zimno jedynie przeszkadzał nam jakiś ujadający pies – śmieje się kpt. Andrzej Demkowicz.
Adepci szkoły oficerskiej uczyli się między innymi wspinaczki, zjazdów na linie, przepinania się na linach oraz budowy i chodzenia po moście linowym nad rzeką.

Niedawno studenci wraz z żołnierzami wrócili z międzynarodowych ćwiczeń w Mołdawii organizowanych w ramach programu „Partnerstwo dla pokoju”. Tam między innymi rywalizowali w konkursie z 20 państwami także uczestniczącymi w programie. W zmaganiach polegających na rzucie granatem i strzelaniu zajęli II miejsce w trakcie tzw. Challenge Day.

Na tym nie koniec nauki. Za kilka miesięcy studenci przyjadą znowu w Karkonosze, tym razem będą uczyli się wspinaczki lodowej w okolicach schroniska Samotnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group