Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3106
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Szaleje wichura–drzewa spadły na budynek i drogi

Piątek, 9 stycznia 2015, 14:53
Aktualizacja: Sobota, 10 stycznia 2015, 8:53
Autor: Angela/MPGK
Region: Szaleje wichura–drzewa spadły na budynek i drogi
Fot. Zeb
Do kilku zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem doszło dzisiaj (09.01) w Kotlinie Jeleniogórskiej. Około godz. 14.00 na budynek mieszkalny przy ul. Wolności (za zajezdnią MZK) spadła duża brzoza, która oparła się o dach. W obiekcie była matka z dzieckiem, ale nic im się nie stało. Na miejscu działają strażacy z czterech zastępów.

Wcześniej strażacy usuwali powalone drzewa z chodnika koło szkoły przy ul. Leśnej, a także w Bukowcu z ul. Tokarskiej. Z powodu silnego wiatru nie działa też sygnalizacja świetlna w wielu miejscach Jeleniej Góry, w tym na skrzyżowaniu Alei Wojska Polskiego i ul. Wolności. Kierowcy muszą więc zachować na drogach szczególną ostrożność.

Wichura złamała w Parku Norweskim siedem drzew. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które opiekuje się parkiem, prosi jeleniogórzan, kuracjuszy i turystów, by co najmniej do niedzieli, nie spacerowali parkowymi alejami. Jutro wicher może osiągnąć prędkość nawet do 140 km/h.

Za usunięcie połamanych drzew odpowiada prywatna firma, która wygrała na to przetarg. MPGK poinformowało o sytuacji Urząd Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group