Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5940
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szalała wichura, sypnęło śniegiem

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 2 listopada 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Łukasz Płocki
Zerwane rynny z wieżowców, wyrwane drzewa na cmentarzach to efekt bardzo silnego wiatru, który szczególnie dał się we znaki we wtorek i środę.

Wieje także w czwartek, choć siła podmuchów zimnego północno-zachodniego wiatru nieco osłabła. Wichura unieruchomiła wyciąg krzesełkowy na Szrenicę w Szklarskiej Porębie.

Choć prędkość wiatru momentami przekraczała 100 km na godz. strażacy minionej doby jedynie dwa razy wyjeżdżali usuwać zwalone drzewa.
Za to prawdziwy horror przeżywali mieszkańcy Zabobrza. Z wyższych budynków wiatr zrywał rynny, które potem walały się po chodnikach. Tak stało się, między innymi, w wieżowcu przy ulicy Moniuszki 5.

– Nieco dalej stoi na placu budowy dźwig, który w wietrze obraca się we wszystkie strony – poinformował nas Łukasz Płocki, mieszkaniec osiedla Zabobrze.
Niemałe szkody wiatr uczynił na cmentarzu. Na groby zwaliły się wyrwane z korzeniami drzewa.

Załamanie pogody w środę wieczorem: opady śniegu i śliskie drogi było przyczyną kilku kolizji.
Policja podsumowuje tradycyjną akcję „Znicz”. – Od 27 października do 1 listopada zatrzymano łącznie 25 nietrzeźwych kierujących pojazdami. Na naszych drogach w tych dniach doszło do 2 wypadków oraz 17 kolizji drogowych – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.
Akcja trwa jeszcze w czwartek.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~AJOT 2-11-2006 18:02
To jest dowód jakie masakryczne pieniądze wykłada nasza kochana spółdzielnia na remonty i inwestycje. Mocowanie rynien co 5-7 metrów bomba mnie się podoba. A ten co to robił ?
~Yanec_BW 2-11-2006 19:34
Wczoraj wiało czasami tak, że głowę by urwało nawet, jak nie lepiej. Ciekawe, w którym miejscu zostały zwalone drzewa!?
~fantom 2-11-2006 19:50
zdjęcie u góry wygląda jak po odpadnięciu człowieka-pająka ps. na miejscu tego co ma okno w pobliżu urwanej rynny - poprowadziłbym sobie deszczówkę do mieszkania, pomyślcie jaka oszczędność wody! :)
~kazimierzp 2-11-2006 19:59
Wieże dźwigów gdy nie pracują są mocowane na sztywno do torów, a by nie zjechały z torowisk, ale same wieże nie mają wtedy blokowanych obrotów aby mogły swe ramiona ustawiać z wiatrem! Tak więc jeżeli "żuraw się obracał" jak to napisano to znaczy, ze operator pozostawił maszynę zgodnie z zasadami!
~student 2-11-2006 21:34
jakby tak pomyslec, to żuraw inaczej połamałby sie jak zapałka, gdyby sie nie obracał, wiec prosze redaktorow o zastanowienie sie zanim coś napiszecie..
~komentator 3-11-2006 9:02
ale redakcja pisząc o dźwigu zacytowała tylko uczynnego mieszkańca Zabobrza :))))) bez komentowania czy to właściwe czy nie, że się żuraw obraca... ale chyba każdy logicznie myslący człowiek domyśla sie, że żurw powinien się "poddawać" wiatrowi
~Znam go 3-11-2006 18:45
Znam tego Łukasza Płockiego.Ksywa Mały... :-)
~Kamunia 5-11-2006 17:03
zimne powietrze,które przyszło praktycznie z dnia na dzień daje się we znaki....wiatr wieje z tak maksymalnie dużą prędkością,że nie można złapać oddechu...:/

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group