Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8374
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Szajka groźnych przestępców rozbita

Środa, 17 grudnia 2008, 13:48
Aktualizacja: 13:49
Autor: TEJO
Na co najmniej półtora miliona złotych wyceniono wartość skradzionych samochodów przez bandę złodziei działającej w zorganizowanej grupie przestępczej. Byli w niej także paserzy, dealerzy narkotyków i odbiorcy środków odurzających.

Policjanci Sekcji Kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań operacyjnych od lutego 2008 roku zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie 18 mieszkańców jednej z podjeleniogórskich miejscowości, w wieku od 21 – 29 lat w związku z kradzieżami luksusowych samochodów oraz handlem narkotykami – poinformowała nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Policjanci ustalili, że pięciu mężczyzn w wieku od 21 do 29 lat stanowiło zorganizowaną grupę przestępczą trudniącą się kradzieżami luksusowych samochodów z terenu powiatu jeleniogórskiego i lubańskiego. Szefem grupy był 25-letni mężczyzna. Zebrany przez policję materiał dowodowy potwierdza, że członkowie tej grupy ukradli nie mniej niż 42 samochody różnych marek o łącznej wartości nie mniejszej niż 1,5 miliona złotych. Najczęściej samochody były kradzione na szkodę obcokrajowców.

Pozostałe osoby zatrzymane były w różnych sposób powiązane z członkami grupy. Policjanci ustalili, że 2 osoby to byli paserzy, 3 mężczyzn podejrzanych jest o handel narkotykami, a 8 osób byli to odbiorcy środków odurzających. W trakcie przeszukań mieszkań i pomieszczeń gospodarczych osób podejrzanych policjanci zabezpieczyli kilkanaście tabletek ekstazy, ponad 100 działek amfetaminy, ponad 40 porcji marihuany ,wagę elektroniczną do dzielenia na porcje narkotyków oraz liczne przedmioty służące do kradzieży pojazdów. Części pochodzące ze skradzionych aut były rozprowadzane i sprzedawane na giełdach samochodowych w całym kraju.

W sprawie tej czterech mężczyzn zostało tymczasowo aresztowanych, dwóch już odbywało karę pozbawienia wolności w związku z innymi przestępstwami, sześć osób zostało objętych dozorami policyjnymi oraz zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe. Sprawa ta ma charakter rozwojowy i przewidywane są kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (31)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
197
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group