Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 5050
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sytuacje niczym... z Barei

Niedziela, 21 sierpnia 2016, 9:37
Autor: UM
Jelenia Góra: Sytuacje niczym... z Barei
Fot. UM
Prozaiczna z pozoru procedura zbierania odpadów komunalnych nie zawsze jest codzienną rutyną, a pracownicy zbierający odpadki niekiedy natykają się na rozmaite sytuacje, rodem – nie przymierzając – jak z filmów Stanisława Barei, którego duch krąży wciąż nad miastem, w którym zdawał egzamin maturalny.

- Dla przykładu. Jedna z jeleniogórskich wspólnot mieszkaniowych przekazała firmie zbierającej odpady klucze do kłódki boksu, w którym przechowywane są pojemniki, ale… tak zmyślnie zapieli kłódkę, że można się było do niej dostać tylko od wewnętrznej strony boksu. Inni – posiłkując się tekstem znanym z filmu - dopisali na pojemniku do odpadów zmieszanych słowo: „niewstrząśnięte” - informuje Cezary Wiklik, rzecznik UM w Jeleniej Górze.

- Jeszcze inny posiadacz niepotrzebnego sedesu postanowił nie wystawić „gabarytu” obok pojemników, żeby można było bez problemów wrzucić go do ciężarówki MPGK, tylko – dokładając starań – ustawił go na środku ronda w Cieplicach. Nikt z niego nie skorzystał, na szczęście. - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group