Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6351
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Syreny nie dają spać

Wtorek, 3 marca 2020, 13:00
Aktualizacja: Piątek, 6 marca 2020, 10:23
Autor: WAC
Jelenia Góra: Syreny nie dają spać
Fot. użyczone
Z prośbą o wyjaśnienie zasad używania przez karetki pogotowia sygnałów świetlnych zwróciła się do naszej redakcji jeleniogórzanka – pani Karolina.
Lokatorzy naszego domu i sąsiedzi z kamienicy obok, które znajdują się przy jednym z większych skrzyżowań w mieście (połączenie Jeleniej Góry z dojazdem do Karpacza), mają problem, który staje się dla nas coraz bardziej uciążliwy, a jest związany z używaniem sygnałów dźwiękowych przez przejeżdżające karetki pogotowia – mówi nasza Czytelniczka. - Zdarza się to kilka-kilkanaście razy w środku nocy. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z potrzeby używania ich podczas dnia, w czasie wzmożonego ruchu. Ale z jakiego powodu syreny są włączane w nocy, przy pustych ulicach?
Zasady używania sygnałów świetlnych i dźwiękowych dotyczą wszystkich pojazdów służb, nie tylko pogotowia ratunkowego, ale także straży pożarnej, policji, pogotowia gazowego i innych – wyjaśnia rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Piotr Archacki. - W tym przypadku nie ma znaczenia, czy wyjazd do interwencji ma miejsce w ciągu dnia, czy nocą. Nie ma też znaczenia jakie jest natężenie ruchu drogowego. Jak mówią odpowiednie przepisy prawa, pojazdy służb, aby być uprzywilejowanymi w ruchu drogowym muszą używać jednocześnie sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych - mówi rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

33
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
4%
Nudzi
3
3%
Smuci
16
14%
Złości
55
49%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (76)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group