Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 5675
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Sympatyczny skrzat przed budynkiem POK

Piątek, 16 sierpnia 2019, 9:25
Aktualizacja: Wtorek, 20 sierpnia 2019, 6:20
Autor: WAC
Piechowice: Sympatyczny skrzat przed budynkiem POK
Fot. POK Piechowice
Od kilku dni przechodzących obok lub wchodzących do budynku Piechowickiego Ośrodka Kultury wita wielkogabarytowa rzeźba piechowickiego skrzata „Czyściocha”.

Skrzat powstał dzięki współpracy Piechowickiego Ośrodka Kultury z Mirosławem Norowskim, który od wielu lat hobbystycznie tworzy ogromne rzeźby z metalu i betonu. To właśnie on podjął się wykonania projektu stworzonego przez pracowników POK. Prace nad rzeźbą trwały około miesiąca, a po dotarciu do POK skrzat został jeszcze ubrany i pomalowany.

Ta sympatyczna postać, która trzyma w swoich rękach kosz na śmieci ma dwa zadania - mówią pracownicy POK - u. - Po pierwsze jest dekoracją, która ma cieszyć oko mieszkańców i gości Piechowic, a po drugie - ma przypominać, że wszyscy powinniśmy dbać o czystość w naszym mieście. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa przypadnie do gustu mieszkańcom. Serdecznie dziękujemy panu Mirkowi za ogromny wkład pracy oraz nieodpłatne przekazanie rzeźby Piechowickiemu Ośrodkowi Kultury. Dziękujemy również pani Małgorzacie Sztabińskiej za wykonanie wizytówki - tabliczki informacyjnej dla skrzata oraz zespołowi Szklarki za uatrakcyjnienie tej skromnej uroczystości.

Twoja reakcja na artykuł?

11
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
6%
Nudzi
2
12%
Smuci
2
12%
Złości
1
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group