Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 9089
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sylwester pod Ratuszem

Wtorek, 1 stycznia 2019, 9:41
Aktualizacja: Środa, 2 stycznia 2019, 6:27
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sylwester pod Ratuszem
Fot. Przemek Kaczałko
Sylwestrowa noc pod jeleniogórskim Ratuszem po raz pierwszy zakończyła się bez profesjonalnego pokazu fajerwerków. Decyzja nowego prezydenta przez jednych wygwizdana, zaś przez drugich popierana sprawiła, że po odliczaniu do Nowego Roku zapadła chwilowa cisza. Tego wieczoru, dla bawiących się "pod chmurką" zagrał zespół Loka.

Impreza na Placu Ratuszowym rozpoczęła się o godz. 22:00. Najpierw grał dj, a umiejętności taneczne prezentowali wychowankowie Szkoły Tańca Kurzak&Zamorski. O godz. 23:00 na scenie pojawił się zespół Loka, znany bardziej polskiej publiczności z poprzedniej działalności pod nazwą Rotary. Pomiędzy kamienicami zabrzmiały takie hity, jak: "Na jednej z dzikich plaż", "Pomyśl o mnie jeden raz", "Atom miłości" czy "Prawdziwe powietrze". Rotary przerwało działalność między 1998 a 2008 rokiem, a w 2012 powstała formacja Loka w składzie: Grzegorz Porowski (wokal), Kamil Mikuła (klawisze), Mirosław Jagielski (gitara). Aktualnie z Porowskim i Mikułą na scenie występują Piotr Leszczyński i Michał Walder. Wokalista zespołu ze sceny wspominał swoje związki z Jelenią Górą, a dokładniej edukację w popularnym "Żeromie".

Tłumów nie ma, bo fajerwerków nie ma i mało znany zespół. Porażka totalna. Gorszej lipy nie widziałam jak żyję - komentowali nasi Czytelnicy na Facebooku.

Wśród obecnych na jeleniogórskim "rynku" zdania były podzielone, jednak frekwencja nie powalała.

Sylwester bez fajerwerków to lipa. Tu nie ma tradycji - stwierdził jeden z witających Nowy Rok na Placu Ratuszowym. - Dobrze, że nie ma fajerwerków, przynajmniej zwierzęta są bezpieczniejsze - stwierdziła z kolei Dominika. - Zabawa była bardzo fajna i dobrze, że nie było fajerwerków - dodała pani Jadwiga.

Prezydent miasta, wychodząc na scenę tuż przed północą, spotkał się z pojedynczymi gwizdami.

Dziękuję ślicznie za te gwizdy - komentował Jerzy Łużniak. - Chciałbym podziękować za ten 2018 roku i życzyć wszystkiego najlepszego na 2019 rok. Chciałbym, aby był szczęśliwy, zdrowy, aby to był najpiękniejszy rok - dodał prezydent, do którego dołączył przewodniczący Rady Miejskiej Wojciech Chadży.

Obecni na zabawie sylwestrowej pod Ratuszem zwracali także uwagę, że przy rezygnacji z profesjonalnego pokazu sztucznych ogni należało zaproponować alternatywę - pokaz ognia lub laserów jak w wielu innych miastach, jednak władze miasta pod tym względem ich zawiodły. Wśród przybyłych do centrum Jeleniej Góry było też wielu, którzy na własną rękę odpalali fajerwerki.

Twoja reakcja na artykuł?

36
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
10
7%
Nudzi
14
10%
Smuci
20
15%
Złości
55
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (122)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group