Publiczność, która przybyła na koncert Santo Subito, przywitał ksiądz płk Andrzej Bokiej, proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego. Duchowny podkreślił, że świątynia Pana Boga stanie się zarazem świątynią sztuki, a wszystko – w podniosłym i historycznym dla Kościoła w Polsce dniu, wyniesienia Sługi Bożego Jana Pawła II na ołtarze. Zresztą na ołtarzu głównym widniał portret uśmiechniętej twarzy błogosławionego Papieża.
Ksiądz Bokiej podziękował wiernym za liczną obecność na mszach świętych, mimo transmisji uroczystości beatyfikacyjnych z Watykanu. Skorzystał także z okazji, aby przyjaciołom parafii wręczyć papieskie portrety z okolicznościową dedykacją. Trafiły one do rąk pani Zuzanny Dziedzic, dyrektorki Filharmonii Dolnośląskiej, zakrystiana Stanisława Barana, komendanta policji inspektora Zbigniewa Ciosmaka i st. kapitana Jerzego Sładczyka, komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej.
Później zabrzmiała muzyka w wykonaniu zespołu kameralnego Klassik Modern, w którym grają filharmonicy dolnośląscy. W repertuar wprowadzał publiczność skrzypek Mirosław Kisiołek. Klassik Modern pod dyrekcją wiolonczelisty Romana Samostrokova wykonał kilka znanych i lubianych utworów z różnych epok.
Obok Małej Symfonii G-dur Vivaldiego zabrzmiał fragment ścieżki dźwiękowej do filmu „Misja” Ennio Moricone. Solo na skrzypcach zagrali Natalia Wysocka i Maciej Maciejewski wykonując koncert na dwoje skrzypiec Vivaldiego. Szczególnymi owacjami publiczność nagrodziła Romana Samostrokova, wiolonczelistę, założyciela grupy i jej dyrygenta, który zagrał, między innymi, partię solową Wariacji na strunę g N. Paganiniego w oryginale przeznaczonych na skrzypce.
Zabrzmiała także kompozycja Samostrokova Agnus Dei. Muzyk ponadto jest autorem aranżacji kilku kompozycji z repertuaru. Na finał filharmonicy dolnośląscy zagrali ulubioną przez Jana Pawła II „Barkę”, której opracowanie oparto na Arii na strunę G Jana Sebastiana Bacha. Zespół Klassik Modern został nagrodzony owacją na stojąco.