Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7864
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Świętują przy kradzionych choinkach

Wtorek, 23 grudnia 2008, 19:15
Aktualizacja: 19:16
Autor: Ania
REGION: Świętują przy kradzionych choinkach
Fot. Ania
Im bliżej świąt tym mniej choinek w lesie. Wielu mieszkańców Jeleniej Góry i okolic zamiast kupić wymarzone drzewo wycina je nielegalnie. Ten proceder powtarza się co roku i jest wstydliwym elementem Świąt Bożego Narodzenia. Nikt ze złodziei nie pomyśli nawet, siedząc przy wigilijnym stole, że łamie się opłatkiem przy kradzionej choince.

- Problem z wycinaniem drzew w lesie dotyczy całego okresu zimowego, ale w przypadku świąt jest to wyjątkowo przykry proceder. Ludzie nie wiedzą, że zawsze w sprawie wymarzonego drzewa można zwrócić się do leśniczego. Nie mówiąc już o tym, że drzewa można po prostu kupić w określonych punktach. Ich ceny zaczynają się już od 20 złotych. Najgorzej jest jednak wtedy, gdy mieszkańcy w poszukiwaniu wymarzonej choinki wycinają wiele drzew, bo nie mogą się zdecydować na konkretne – powiedział doktor Bogdan Szumowski, leśniczy.

Obecnie kupno choinki nie stanowi żadnego problemu, dlatego też jej kradzież jest niczym nieuzasadniona. Musimy pamiętać o tym, że drzewo będzie stało w domu niecały miesiąc, a w lesie osiągnie nawet kilkadziesiąt lat . Powinniśmy dbać o bogactwo naturalne naszego terenu, chociażby dlatego, że ma ono wpływ na nasze codzienne życie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group