Sobota, 16 października
Imieniny: Gerarda, Gawła
Czytających: 2849
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Świętowali goprowcy

Poniedziałek, 11 października 2021, 7:06
Autor: WAC
Powiat: Świętowali goprowcy
Fot. starostwo powiatowe
W sobotę (8.10) ratownicy z Grupy Karkonoskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego uczestniczyli przy Schronisku Kamieńczyk w uroczystym spotkaniu z okazji Dnia Ratownika GOPR. Wśród wielu życzeń składanych goprowcom powtarzało się się najczęściej: tyle powrotów z akcji, ile wyjazdów do nich.

Wraz z goprowcami świętowali lokalni samorządowcy oraz przedstawiciele współpracujących z nimi instytucji m.in. Karkonoskiego Parku Narodowego, Straży Granicznej oraz Lasów Państwowych. W trakcie imprezy 11 młodych ratowników (w tym dwie kobiety) złożyło uroczystą przysięgę oraz otrzymało odznaki Ratownika GOPR.

Po trwającym minimum 2 lata stażu kandydackim, zakończonym kursem pierwszego stopnia to najważniejszy moment w ratowniczym życiu każdego z nas – informuje GOPR. - Dzień ratownika był także okazją do spotkania całego grona ratowników oraz podsumowania ostatnich dwóch lat działalności grupy karkonoskiej. Starsi ratownicy oraz wspierający GOPR partnerzy również otrzymali odznaczenia oraz nagrody za swoje zaangażowanie i ciężką pracę. Dziękujemy wszystkim za ciepłe słowa uznania w tym ważnym dla nas dniu, a świeżo upieczonym koleżankom i kolegom życzymy wytrwałości na nowym ratowniczym szlaku.

Twoja reakcja na artykuł?

26
96%
Cieszy
1
4%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group