Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5613
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Święto policji z awansami i odznaczeniami

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 1 sierpnia 2013, 7:31
Aktualizacja: Piątek, 2 sierpnia 2013, 7:42
Autor: Mea
Fot. Mea
– Ku chwale Ojczyzny – mówili policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze dziękując za awanse i odznaczenia, które zostały wręczone im wczoraj (31.07.) w Filharmonii Dolnośląskiej, podczas obchodów 94 rocznicy powołania Policji Państwowej.

Rano została odprawiona okolicznościowa msza. Później w Filharmonii Dolnośląskiej wręczono awanse ponad stu policjantom. Prezydent RP Bronisław Komorowski nadał dwa Złote Medale za Długoletnią Służbę pracownikom policji oraz cztery Srebrne funkcjonariuszom policji. Minister spraw wewnętrznych przyznał sześć Brązowych Odznak „Zasłużony Policjant”. Sejmik Województwa Dolnośląskiego nadał funkcjonariuszom policji trzy Złote Honorowe Odznaki „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego” oraz sześć Srebrnych. Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu, Wojciech Ołdyński, wyróżnił dziesięciu policjantów nagrodami pieniężnymi. Wybrano też najlepszych policjantów w poszczególnych komórkach organizacyjnych: najlepszy dzielnicowy, policjant ruchu drogowego, służby patrolowo-interwencyjnej, służby dochodzeniowo-śledczej, służby operacyjnej i służby dyżurnej.

Ponadto władze samorządowe m.in. starosta jeleniogórski Jacek Włodyga, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz burmistrzowie i wójtowie gmin powiatu jeleniogórskiego wyróżnili najlepszych policjantów nagrodami finansowymi i rzeczowymi.

Na uroczystości pojawili się również: przewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna, posłanki: Zofia Czernow i Marzena Machałek, wojewoda dolnośląski Aleksander Skorupa, przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzy Pokój, wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Łużniak, przedstawiciele duchowieństwa, jeleniogórskich służb oraz czeskiej policji.

Komendant Miejskiej Policji w Jeleniej Górze Zbigniew Ciosmak złożył życzenia oraz podziękował swoim podwładnym. – Nasi funkcjonariusze muszą podejmować decyzje, od których często zależy zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców regionu. Policjant to trudny i niebezpieczny zawód, ale przynoszący też wiele satysfakcji. Życzę by trud naszej codziennej służby znajdował uznanie mieszkańców, a policyjny mundur wzbudzał społeczny szacunek – mówił Zbigniew Ciosmak.

- Policja przeszła wielką transformację i jest służbą, dzięki której obywatele czują się bezpiecznie. Nie zrobilibyśmy tego bez pomocy mieszkańców, którzy wspierają nasze działania. Dzięki patrolom rowerowym, które zostały wprowadzone w Jeleniej Górze, funkcjonariusze będą jeszcze bliżej społeczeństwa – podkreślał Wojciech Ołdyński, komendant wojewódzki policji we Wrocławiu.

Grzegorz Schetyna chwalił polską policję. – Życzę komendantowi wojewódzkiemu, by policja dolnośląska była tak dobrze zorganizowana, jak jeleniogórska, a komendantowi głównemu, by komenda główna była tak dobrze zorganizowana, jak policja dolnośląska – powiedział Grzegorz Schetyna.

- Bezpieczeństwo jest dla mnie, jak i obywateli, bardzo ważne, dlatego mam wielkie oczekiwania wobec policji i cieszę się, że wspiera ona inne służby w trudnych sytuacjach np. klęsk żywiołowych – mówił Aleksander Skorupa, wojewoda dolnośląski.

Do życzeń i my się przyłączyliśmy, dziękując za wzorową współpracę rzecznikom policji oraz funkcjonariuszom „drogówki” , prewencji czy oficerom dyżurnym z Gazetą i Portalem „Jelonka.com”.

Na koniec zagrała orkiestra dęta Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w towarzystwie orkiestry dętej Filharmonii Dolnośląskiej.

Lista awansowanych funkcjonariuszy policji.

Aspirantami sztabowymi policji zostali: Andrzej Dukowicz, Hanna Maron – Chrebela, Korneliusz Paszowski oraz Irena Rajca.

Starszymi aspirantami policji zostali: Mariusz Barglik, Mariola Burzyńska, Sławomir Chrzanowski, Krzysztof Dobrowolski, Adam Herba, Tomasz Kosiński, Marcin Maciejewski, Andrzej Marek, Robert Piecyk, Arkadiusz Stępniewski, Radosław Szymula oraz Jarosław Żukowski. Aspirantami policji zostali: Dariusz Barczyński, Tomasz Ciepliński, Anna Dziewiątkowska, Marcin Gała, Małgorzata Hakke, Jolanta Janikowska, Jakub Kudłacik, Krzysztof Lenczewski, Leszek Momot, Natalia Srebrna, Krzysztof Pasiński i Paweł Wódkiewicz.

Sierżantami sztabowymi policji zostali: Jerzy Czarnecki, Artur Kudlewski, Iwona Król-Szymajda.

Starszymi sierżantami policji zostali: Piotr Dziekan, Adam Gurak, Jarosław Kukiel, Marek Sadowski oraz Grzegorz Turok.

Sierżantami policji zostali: Paweł Błażko, Wojciech Daukszewicz, Marta Kamińska, Marek Markiewicz, Maja Struk i Grzegorz Styczyński.

Starszymi posterunkowymi policji: Piotr Demkowicz, Krzysztof Gała, Przemysław Łapinis, Kajetan Niedbała, Dariusz Nowicki, Przemysław Rogalski, Mateusz Sadło, Marzena Sobolewska, Remigiusz Sobolweski oraz Beata Sosulska-Baran.

Uchwałami Sejmiku Województwa Dolnośląskiego odznaczeni zostali odznakami honorowymi „Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego”: złotą odznaką honorową - Marek Urbański, Jarosław Baran, Grzegorz Kowalik, Jan Król (w stanie spoczynku) oraz srebrną odznaka honorową – Adam Herba, Bartłomiej Kamzel, Zbigniew Klimek, Piotr Małenda i Jacek Marglarczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43) Dodaj komentarz

~majster 1-08-2013 8:58
Wszystkim kowbojom życzę gwiazdy szeryfa :)
~.......... 1-08-2013 9:17
Najlepszy! :)
~kinoman 1-08-2013 9:42
a ja ogladalem "Drogówke" i swoje zdanie o policji po tym filmie mam, polecam kazdemu kto chce zobaczyc jaka jest prawda....
~do kinomana 1-08-2013 9:58
co Ty wiesz o pracy Policji, przejaskrawione sceny mają być dla Ciebie obrazem policjantów...??!! przyjdź, popracuj trochę na ulicy, poszarp się z pijakami, "gnojkami" popełniającymi przestępstwa i wykroczenia, a zobaczysz. Wszystkim policjantom NAJLEPSZEGO !!!
~~taka prawda 1-08-2013 10:07
Może Policja przeszła transformacje, ale w Jeleniej nic się nie zmienia od lat, Ci sami nagradzani, odznaczani, oczywiście całą śmietankę spija szefostwo co widać na zdjęciach i jest napisane kto co dostał. Szeregowi policjanci pracują, aby szef dostał premię,żenada.....
~autor 1 1-08-2013 10:40
super gratulacje dla naszych dzielnych niebieskich
~T.Deusz 1-08-2013 10:59
Hmm.... wczoraj medale, ukłony, uściski, a dziś rano na Wolności radiowóz i radar, ukryty w krzakach.... nasza Policjo, jesteście naprawdę OK, tylko więcej jawności, a przez to realnej prewencji w Waszych działaniach.
~............ 1-08-2013 11:10
Policjanci są fajni, bo jak mają urlopy, to też pracują....Chwalmy ich za to, o Panie!
~............ 1-08-2013 11:13
Wziąłeś się na sposób towarzyszu
~batman 1-08-2013 15:48
na wolnosci czaja sie w krzakach straznicy miejscy z recznym radarem a nissan w ukryciu 10 metrow dalej,zjezdzilem troche miejsc w europie ale takie ... tylko u nas wiecznie malo kasy to trzeba ludzi karac.
~qq 1-08-2013 16:51
Jaka ta nasza Jelenia Góra jest mała....same znajome twarze i co zdjęcia na jelonce, to zawsze te same osoby..... małe miasteczko
~espeerdejot 1-08-2013 18:17
Proponuję wszystkim ... co mają pretenscje do policji o chowanie się po krzakach. Zanim wyjedziecie na trasę, powiadomcie (uczciwie) DROGÓWKĘ, ŻE WŁAŚNIE BEDZIECIE JECHALI TRASĄ NA....... I PRZEKROCZYCIE PRĘDKOŚĆ O 60 KM/H. I NIECH TAK BĘDZIE. WTEDY ONI BĘDĄ STALI OBOK DROGI, BEZ KAMUFLAŻU. JAK UCZCIWOŚC ... TO W OBIE STRONY, OK?
~do 9.58 1-08-2013 18:31
...dobrze napisane.."poszarp sie z gnojkami"...bo na prawdziwych przestepcow i bandziorow to trzeba miec"jaja" a nie chowac sie po krzakach
~T.Deusz 1-08-2013 19:02
do @espeerdejot: oczywiście, jesteś bez grzechu i rzucasz pierwszy kamieniem, hehe. Typowa, frustracyjna postawa małego, niedocenianego człowieczka, czytającego bez zrozumienia. Przecież nie chodzi o kierowców, którzy zobligowani są do przestrzegania przepisów, i to jest poza dyskusją. Chodzi o WIZERUNEK Policji. Jarzysz coś teraz? Choć trochę?
~hahaha 1-08-2013 19:36
Zeby wykrywalnosc sprawcow szla w parze z awansami i odznaczeniami... Jak poszedlem zglosic kradziez roweru to pani policjant nie przyjela zgloszenia. Powiedziala mi ze samochodow nie znajduja a ja bym chcial zeby mi znalezli rower..... Nic dodac nic ujac.....
~obser 1-08-2013 19:57
do haha - po prostu kłamiesz i błaznujesz, albo jesteś tak cienki Bolek,że dałeś się pani policjantce "przegonić" jak szczeniak, którym pewnie jesteś ... następnym razem rozpłacz się, to może sie nad tobą zlituje i cie wysłucha haha....
~Edek 1-08-2013 21:30
I kto dopuścił tego polico.....? oto polska kultura właśnie!!!!!! A policjantom życzę dużo cierpliwości i wytrwałości w tej niewdzięcznej pracy, zwłaszcza za jednego trzymam kciuki aby szybko wyzdrowiał i wrócił do pracy- będzie bezpieczniej
~MOni 1-08-2013 22:27
Mój brat Awansował,jest zaj...policjantem. Nie takim jak się mówi,nie wszyscy tacy są,kocha to co robi.Nie mierzcie wszystkich jedną miarą. Gratulacje!!! Twoja siostra MM
~wiem3 1-08-2013 22:28
a w cieplicach najgorszy syf siedza tylko i kaweczke piją
~MOni 1-08-2013 22:32
Mój brat Awansował,jest ...policjantem. Nie takim jak się mówi,nie wszyscy tacy są,kocha to co robi.Nie mierzcie wszystkich jedną miarą. Gratulacje!!! Twoja siostra MM
~MOni 1-08-2013 22:34
Mój brat Awansował,jest ...policjantem. Nie takim jak się mówi,nie wszyscy tacy są,kocha to co robi.Nie mierzcie wszystkich jedną miarą. Gratulacje!!! Twoja siostra MM
~Michal Wolak 1-08-2013 22:34
Banda panów i pań którzy biegaja za łepkami z połówkami lub browarkami a kiedy by się przydali to ich nie ma...
~Pinio 1-08-2013 22:36
Widać zmasowaną akcję internetową Policji.Sami siebie chwalą, życzą sobie wszystkiego najlepszego, psioczą na pieskie życie w mundurze, użeranie z pijaczkami. Wygląda mi to na zapłodnienie wsobne. Daliby sobie spokój. Dopiero na zdjęciach widać, że Policjantów w mieście jest na prawdę sporo. Na ulicy już niekoniecznie, ale nie o to chodzi. Policja powinna być skuteczna. O jej skuteczności najlepiej mogą powiedzieć ci co mają sklepy i knajpy. Panowie restauratorzy i kupcy, zamiast gadać na niebieskich po kątach namawiam do składania skarg na ręce komendanta z powiadomieniem lokalnych mediów oczywiście w jaki sposób załatwiane są zgłoszenia a to kradzież nutelli za 9 zł. a to kradzież dwóch piw za 6 zł? Ciekaw jestem czy były by ordery, medale i nagrody?
~kierowcazjg 1-08-2013 22:40
Panowie policjanci. Nie raz wystarczy pouczyć a nie od razu mandacik. Wszak to lud płaci tylko mandaty....
~Tomany 1-08-2013 23:04
Poznaję parę twarzy , w podstawówce nawet nie dobiegali do końca na 1500 .
~do Tomany 1-08-2013 23:43
No ale jest też mistrz Europy w MMA. Poznajesz go? Pozdr.
~DUCH GÓR 1-08-2013 23:52
Szczególne wyróżnienie należy się funkcjonariuszowi,Tomaszowi C za nałożenie mandatu wysokości 500 zł samotnemu ojcu wychowującemu dziecko, mandat nałożył w jego mieszkaniu.pt zakłócanie ciszy i spokoju i tu o dziwo samotny ojciec złożył zawiadomienie o przekroczeniu uprawnień przez funkcjonariusza policji . GDZIE W OBRONIE STANĄŁ PAN PROKURATOR DAJĄC DO PODPISANIA DOKUMENT Z PARAGRAFEM ŻE JEŻELI UJAWNI DO MEDIÓW W TOKU POSTĘPOWANIA ZOSTANIE SKAZANY NA KILKA LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI.RZECZ MIAŁA SIĘ NIE TYPOWO BO DO SĄDU CHCIAŁO JECHAĆ WIELU SĄSIADÓW TEGO CZŁOWIEKA,I AŻ DZIW BIERZE ŻE ŻADEN Z NICH NIE WZYWAŁ POLICJI TYLKO sąsiada policjanta i jego kolegę przywiozła pewna pani która zasiada jako udziałowiec w jednej ze spółdzielni z policjantem,który też jest akcjonariuszem:) PO I WŁADZA
~jasnowidz 2-08-2013 8:13
To już wiem o jakiego dzielnicowego chodzi widziałem zdjęcia w sieci jak zasłania twarz w czarnym kombinezonie i czarnych trepach fajny wpis Esesmani w POLSKICH Domach.
~ 2-08-2013 16:20
Gdyby odznaczenia miały być za bycie człowiekiem, niewiele by ich było. Proponuję po uroczystości zająć się patologią w resorcie - można nie wyrobić się do emerytury, ogrom pracy, pozostałym ludziom pozostaje poczucie, że żyją w kraju, w którym nie ma żadnych zasad a już na pewno nie w policji!
~Alibaba 2-08-2013 23:34
Za komuny to bylo cos, a teraz to zwykle pionki i ciapciaki...
~taka prawda 6-08-2013 11:50
KAŻDY MUNDUR RYJE BERET!
~policjant 7-08-2013 13:48
ryje ryje to prawda, ale co to ma spólnego ze świętem? Czy dzień łącznościowca też budzi tyle negatywnych emocji? Barbórka itp?... Mamy święto o które się nie prosiliśmy nikogo. Jedyna okazja do awansów bo w innym terminie nie dają i jak już dochodzi do tych awansów to aż takie budzi emocje w każdej robocie każdy może codziennie awansować a w Policji stopnie tylko z okazji święta podwyższają... i to jest podwyżka o kilkanaście góra kilkadziesiąt zł zależy czy w korpusie czy pomiędzy a tu taki publiczny oddźwięk? Te odznaki od sejmiku to wiadomo szyszki szyszkom ale nawet st post czy mianowany sierżant to takie zdziwienie??? oni nadstawią za nas/was karku a oficer poklepie się z politykiem po plecach bo oni są od rządzenia a sierżanci od czarnej roboty... jak ktoś zazdrości to wakaty są
~ 8-08-2013 7:42
Policja nagrody odznaczenia za co?może za utwierdzanie w przekonaniu pijaków i patologii że jest bezkarna Przykład we wtorek na osiedlu orlim grupa pijanych gości skopala auto stojące dom od mojej chałupy. Akurat siedzialem w oknie jak wracali z imprezki nad rzeka.Policja przyjechała zamiast zająć sie pijanymi gnojami sprawdzali dokumenty poszkodowanej .Po 30 minutach pan policjant ruszył na poszukiwanie . W tym czasie pojawił się pijany jak bela jeden z imprezowiczow i co policja zrobiła?Wielkie g... ledwo trzymający się na nogach gosciu sobie bezkarnie poszedł do domu . Mam 47 lat i się zastanawiam co to za prawo.jedziesz na rowerze po piwku i tracisz prawo jazdy demolujesz komuś w biały dzień auto pijany jak bela i jesteś bezkarny.., WSTYD PANOWIE za taka interwencję.
~ 8-08-2013 13:07
Widze ze cw...z karpacza sa nawet :-* jak by nie bylo za przekroczenie predkosci sluzbowym wozem powinej sam sobie mandat wj...ba... ! ;-)
~karpacz 8-08-2013 13:09
Mareczek 500 i 10 pkt
~ 8-08-2013 14:15
Podziękowania dla Policjantów , za ujęcie sprawcy napadu i odzyskanie telefonu komórkowego - wdzięczna matka poszkodowanego :)
~agata 9-08-2013 9:43
ludzie narzekacie na te ..., a potem dzwonicie, na pomoc , ratunku, a bujajcie się sami - społeczeństwo chore
~wojtek33 9-08-2013 11:45
ta blondyna z cieplic to jest jakaś dziwna....
~~ trele do p 9-08-2013 12:04
nie wiesz o czym piszesz, popatrz dobrze kto dostał premie i awanse, te same osoby od lat...nic dodać nic ująć
~ 11-08-2013 7:41
Policja nagrody odznaczenia za co?może za utwierdzanie w przekonaniu pijaków i patologii że jest bezkarna Przykład we wtorek na osiedlu orlim grupa pijanych gości skopala auto stojące dom od mojej chałupy. Akurat siedzialem w oknie jak wracali z imprezki nad rzeka.Policja przyjechała zamiast zająć sie pijanymi ... sprawdzali dokumenty poszkodowanej .Po 30 minutach pan policjant ruszył na poszukiwanie . W tym czasie pojawił się pijany jak bela jeden z imprezowiczow i co policja zrobiła?Wielkie g... ledwo trzymający się na nogach gosciu sobie bezkarnie poszedł do domu . Mam 47 lat i się zastanawiam co to za prawo.jedziesz na rowerze po piwku i tracisz prawo jazdy demolujesz komuś w biały dzień auto pijany jak bela i jesteś bezkarny.., WSTYD PANOWIE za taka interwencję.
~byly glina 11-08-2013 21:00
i byle sekretarki SB tez awansuja hahahahahahahahahahaha za przekladanie papierkow
alexpand52 17-01-2015 10:31
Słowa Komendanta Wojewódzkiego Policji : "- Policja przeszła wielką transformację i jest służbą, dzięki której obywatele czują się bezpiecznie. Nie zrobilibyśmy tego bez pomocy mieszkańców, którzy wspierają nasze działania". No skrajna bezczelność. I zgadza się że Policja nie ma żadnego nadzoru administracyjnego i przeszła transformację w organizację przestępczą o charakterze zbrojnym. Skutecznie napuszczają na siebie społeczeństwo i jeden na drugiego wydzwania na Policję. Polityka Kaczyńskiego. Słowa Grzegorza Schetyny: "Życzę komendantowi wojewódzkiemu, by policja dolnośląska była tak dobrze zorganizowana, jak jeleniogórska, a komendantowi głównemu, by komenda główna była tak dobrze zorganizowana, jak policja dolnośląska". Wiadomo skąd idzie korupcja i przestępstwa w Policji.
~przypadkowy jelonkowicz 21-01-2015 0:13
Przerzucając fotki, dowiedziałem się dwie rzeczy o których nie miałem zielonego pojęcia. Nie wiem czy to dobrze dla działań wywiadowczych, że prezentuje się funkcjonariuszy, którzy mundur zakładają tylko na święto.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group