Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 5290
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto Niepodległości w Rynku (nieco) inaczej

Środa, 6 listopada 2013, 7:07
Aktualizacja: Czwartek, 7 listopada 2013, 7:01
Autor: Mea
Jelenia Góra: Święto Niepodległości w Rynku (nieco) inaczej
Fot. Mea
Konkurs pieśni patriotycznej, koncerty orkiestr reprezentacyjnych, pokaz musztry paradnej i piosenki marszowej, standardy muzyki swingowej, koncerty zespołu „Tres” i Electrica Duo – to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na imprezę plenerową z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się 10 listopada o godz. 11.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

Imprezę organizuje Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego. Patronat objęła żona zmarłego polityka posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego Jerzy Pokój. Obchody poprowadzą jeleniogórscy aktorzy: Jacek Grondowy i Tadeusz Wnuk. Na Placu Ratuszowym zostanie rozłożona hala namiotowa, by nie było problemów w razie deszczu.

- Chcemy uczcić Święto Niepodległości radośnie wraz z mieszkańcami i turystami. Dlatego zorganizowaliśmy Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznych, w którym wezmą udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Ponadto wystąpi Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Olszyna oraz Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych z Wrocławia. Wieczorem zaplanowaliśmy koncert znanego w Europie duetu Electrica, w którym artystki grają na elektrycznych skrzypcach i harfie – mówił Andrzej Dobrowolski, prezes zarządu Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.

- Imprezie będzie towarzyszyć kiermasz oraz mała i duża gastronomia. Zgodnie z tradycją polską i hasłem „Gęsina na św. Marcina” będzie mnóstwo pysznych potraw.
Program imprezy: o godz. 11.00 wystąpi Orkiestra Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Olszyna, o godz. 12.00 odbędzie się pierwsza część Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznych, o godz. 13.00 nastąpi pokaz musztry paradnej i piosenki marszowej Kompanii Honorowej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. generała Tadeusza Kościuszki z Wrocławia.

Na godz. 13.20 zaplanowano koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych z Wrocławia, na godz. 14.00 drugą część Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej, a na godz. 15.00 wspólne muzykowanie. O godz. 16.00 rozpocznie się Night Jazz Orchestra – standardy muzyki swingowej i nie tylko pt. „Swing, swing, swing”. O godz. 17.00 konkurs zostanie rozstrzygnięty. O godz. 17.30 zagra zespół „Tres” w składzie: Mirosław Kuc – gitara klasyczna, Sławomir Zimniak – również gitara klasyczna oraz Aleksandra Sozańska-Kut – wokal.

Gwiazdami wieczoru, które wystąpią o godz. 18.30 będą Electrica Duo, czyli Kasia & Paula. Jest to jedyny w Polsce i jeden z nielicznych na świecie duet, w którym artystki grają na elektrycznych skrzypcach i harfie, czyli dwa instrumenty i dwa światy – ogień i woda muzycznej przestrzeni. Nie zabraknie atrakcji kulinarnych m.in. dań z gęsiny przyrządzonych przez różnych mistrzów kulinarnych oraz zabaw dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
65
Tak
14%
Nie
86%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group