Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6867
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto Niepodległości - relacja z ceremonii na Placu Ratuszowym

Czwartek, 11 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 9 lutego 2006, 10:47
Autor: PK
Jelenia Góra: Święto Niepodległości - relacja z ceremonii na Placu Ratuszowym
Fot. MC
Kilkuset jeleniogórzan zgromadziło się dzisiaj na Placu Ratuszowym aby wspólnie świętować rocznicę odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Ceremonię rozpoczęli w samo południ trębacze Orkiestry Dętej przy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, którzy odegrali hejnał jeleniogórski. Po chwili muzycy dołączyli do reszty orkiestry , a z ich instrumentów popłynął Mazurek Dąbrowskiego.

Po tej uroczystej chwili tradycyjnie głos zabrał prezydent miasta Józef Kusiak, który w trakcie kilkunastominutowego przemówienia nawiązał do pamiętnych okresów naszej historii, po czym podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat aktualnej sytuacji w kraju i jego przyszłości.

O wypełnienie pozostałej części ceremonii zadbali muzycy Orkiestry Dętej przy Filharmonii Dolnośląskiej, którzy zagrali kilka sztandarowych melodii wojskowych. W ich repertuarze nie zabrakło takich pozycji jak „Marsz I Brygady” czy „Rozśpiewane wojsko”. W takt tego ostatniego utworu orkiestra opuściła Rynek i przemaszerowała do Kościoła Garnizonowego gdzie o godzinie 13-tej rozpoczęła się msza w intencji Ojczyzny i Narodu. Za muzykami podążyły poczty sztandarowe organizacji kombatanckich, harcerstwa i szkół jeleniogórskich, a w ślad za nimi wielu mieszkańców Jeleniej Góry, którzy również postanowili uczestniczyć w uroczystościach kościelnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group