Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6699
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Święto Flagi RP w Jeleniej Górze

Wtorek, 3 maja 2022, 9:52
Aktualizacja: 9:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Święto Flagi RP w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (2.05) na Placu Ratuszowym odbyły się uroczystości z okazji Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Przedszkolaki, harcerze, parlamentarzyści i samorządowcy wspólnie odśpiewali Hymn Narodowy, utożsamiali się z biało-czerwonymi barwami.

Organizatorami wydarzenia na Placu Ratuszowym byli: posłanka Zofia Czernow i Galeria BWA. Dzieci miały okazję stworzyć białe i czerwone kwiaty, którymi machały ustawiając się do zdjęcia.

Uważamy, że należy poznać i szanować nasze symbole, żeby znać i szanować symbole innych kultur i krajów. To wspaniała inicjatywa i należy czcić takie momenty - powiedziała Luiza Laskowska, dyrektorka BWA.
Zawsze robimy to z przedszkolakami, bo uczymy najmłodszych patriotyzmu, szacunku do biało-czerwonej. Uważam, że powinniśmy obchodzić to święto i cieszę się, że jest taki odzew - powiedziała Zofia Czernow, posłanka RP.

W uroczystościach wzięli też udział przedstawiciele Urzędu Miasta z prezydentem i przewodniczącym Rady Miejskiej na czele.

Już w średniowieczu rycerze zbierali się pod barwami biało-czerwonymi. To dla nas bardzo ważne barwy, bo jednoczą Naród - podkreślił Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Podczas imprezy rozdawano flagi, były też krótkie przemówienia.

Twoja reakcja na artykuł?

29
83%
Cieszy
2
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group