Zalogowanych: 3

II liga koszykarzy: Świetny mecz i zwycięstwo

Niedziela, 22 października 2023, 22:55
Aktualizacja: 22:56
Bardzo dobrze spisali się podczas 7. kolejki rozgrywek grupy D II ligi koszykówki mężczyzn zawodnicy Sudetów Jelenia Góra. Podopieczni trenera Jarosława Wilusza ograli na wyjeździe wyżej notowaną ekipę WrapManii.eu KK Oleśnica.

Pierwsza kwarta należała do drużyny gości, która przez cały czas znajdowała się na prowadzeniu, wygrywając finalnie 20:16. W drugiej odsłonie trwał koncert w wykonaniu jeleniogórzan. Sudety powiększały systematycznie przewagę, prowadząc do przerwy 52:36. W trzeciej ćwiartce trwała wyrównana walka. Rywale potrafili się nieco zbliżyć, schodząc nawet poniżej 10 punktów straty (50:58 w 25. minucie gry), ale przed ostatnią ćwiartką znów było w miarę bezpiecznie. Na tablicy wyników było bowiem 72:59 dla naszej ekipy. W finałowej kwarcie w pewnym momencie zrobiło się nieco nerwowo. Przeciwnicy podkręcili tempo i w 35. minucie doprowadzili do stanu 72:77, a niespełna 3 minuty później było zaledwie 82:85 patrząc z perspektywy miejscowych. Sama końcówka należała do jeleniogórzan, którzy popisali się serią 10:4, wygrywając ostatecznie 95:86. Na nic zdała się zatem znakomita dyspozycja dwójki graczy oleśnickiego teamu - Mateusza Gronia i Bartłomieja Rodaka, którzy łącznie rzucili 51 punktów!

WrapMania.eu KK Oleśnica - Sudety Jelenia Góra 86:95 (16:20, 20:32, 23:20, 27:23)

Oleśnica: Groń (26), Rodak (25), Horn (12), Zakrzewski (7), Kuta (7), Narolski (5), Piasecki (4), Sienkiewicz, Wiśniewski, Kwiatkowski.

Jelenia Góra: Kozak (21), Jyż (20), Ostrowski (18), Majewski (15), Ciemiński (13), Rzechtalski (6), Walczak (2), Najman, Suchecki.