Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 5385
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Święta przebiegły (na ogół) spokojnie

Wtorek, 2 kwietnia 2013, 8:54
Aktualizacja: 8:55
Autor: 112
W okresie świątecznym w naszym regionie doszło do jednego wypadku, 10. zdarzeń drogowych, policjanci nałożyli blisko 70 mandatów karnych za różne wykroczenia drogowe, zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych i pięciu nietrzeźwych kierujących – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Od 29 marca br. jeleniogórscy policjanci prowadzili działania prewencyjne, których celem było zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu oraz turystom, którzy w tych dniach nas odwiedzili. Okres ten na drogach kotliny jeleniogórskiej minął spokojnie, choć panował duży ruch.

W całym regionie doszło do jednego wypadku i 10. zdarzeń drogowych, których najczęstszą przyczyną była nadmierna prędkość , nieudzielenie pierwszeństwa oraz najechanie na tył . Do wypadku doszło 30 marca br. w Jeleniej Górze na Wzgórzu Grota Roweckiego około godziny 14.00. 53-letni kierujący pojazdem marki Mercedes cofając najechał na leżącego na jezdni mężczyznę. Poszkodowany ze złamaniami trafił do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców kotliny oraz turystów czuwali zarówno policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, jak również policjanci prewencji. Funkcjonariusze nałożyli blisko 70 mandatów za różne wykroczenia drogowe, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości, stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa i nie stosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Zatrzymali do kontroli drogowej pięciu nietrzeźwych kierujących, z których każdy stanowił poważne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu drogowego oraz zatrzymali siedem dowodów rejestracyjnych za usterki techniczne. Ponadto funkcjonariusze w tych dniach zatrzymali pięciu poszukiwanych celem doprowadzenia ich do aresztu śledczego.

W okresie świąt policjanci wielokrotnie interweniowali w domach, jak i na ulicach w przypadku zakłócenia ciszy nocnej czy awantur wszczynanych przez osoby nietrzeźwe. Przykładem może być awantura w jednym z jeleniogórskich mieszkań, podczas której nietrzeźwy konkubent wyrzucił przez okno mieszkania znajdującego się na I piętrze swoją partnerkę. Na szczęście kobieta odniosła jedynie ogólne potłuczenia.

Ponadto w ramach działań prewencyjnych prowadzonych przez policję, mających na celu zapobiegnie zagrożeniom życia i zdrowia osób bezdomnych, policjanci w okresie świąt interweniowali wobec kilku nietrzeźwych osób leżących na jeleniogórskich ulicach bądź znajdujących się w miejscach, gdzie ich życie i zdrowie było zagrożone. Trafili oni do miejsc zamieszkania bądź do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group