Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 24 lutego
Imieniny: Bogusza, Macieja
Czytających: 12598
Zalogowanych: 91
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Świdnica pięknie oświetlona

Piątek, 17 grudnia 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 13:37
Autor: Radio BRW
M.in. Madryt i Hong Kong pokonała Świdnica w międzynarodowym konkursie oświetleniowym, organizowanym przez firmę Philips.

Iluminacja centrum zdobyła 1 miejsce w kategorii oświetlenie dekoracyjne. We wszystkich kategoriach rywalizowało kilkaset realizacji z całego świata. Świdnica jest jedynym nagrodzonym miastem z Polski.
Tamtejsze oświetlenie doceniono nie po raz pierwszy. Świdnicę uznano wcześniej za "najlepiej oświetloną gminę 2002 roku”. Wówczas doceniono zarówno oświetlenie zabytkowych kamieniczek w centrum i świdnickiej katedry, ale i modernizację systemu oświetlenia ulicznego w całym mieście.
Rafał Bednarz ze świdnickiego magistratu informuje, że konkurs ma wałącznie charakter prestiżowy. Oprócz pamiątkowego dyplomu nie są przyznawane inne nagrody.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Co myślisz o imprezach rajdowych w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
269
Świetny pomysł
39%
Jestem na nie
38%
Jest mi to obojętne
23%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Polacy prawie go nie jedzą… a blokuje raka i cukrzycę
Rozmowy Jelonki
Miliardy dla Polski z SAFE
 
Aktualności
Turystyczny skandal w Karpaczu – ludzie przewracają się na chodnikach
 
Karkonosze
Niemki utknęły na zamkniętym szlaku
 
112
Kolizja autobusu z osobowką
 
Aktualności
Stawy Podgórzyńskie zimą też zachwycają
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group