Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 7436
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Światowy Dzień Książki z karkonoskimi ziołami

Niedziela, 22 kwietnia 2018, 9:33
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 7:08
Autor: WAC
Jelenia Góra: Światowy Dzień Książki z karkonoskimi ziołami
Fot. WAC
Tradycji oraz dniu dzisiejszemu karkonoskiego ziołolecznictwa były poświęcone wczorajsze (21.04) obchody tegorocznego Światowego Dnia Książki w jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej.

Książnica Karkonoska dla swoich czytelników oraz osób zainteresowanych ziołolecznictwem, z okazji Światowego Dnia Książki przygotowała wiele atrakcji. Na początek imprezy odbywającej się pod hasłem „Tradycja ziołolecznictwa w Karkonoszach” prelekcję „Zioła w kuchni, zioła dla zdrowia i urody”, połączoną z warsztatami praktycznymi, wygłosiła Grażyny Mańturzyk.

Tradycji karkonoskich laborantów poświęcone było spotkanie autorskie z Marią Dolczewską - autorką książki „Izery: moja rowerowa przestrzeń”, Magdaleną Wożniak autorką książki „Gniazdo żmij: rzecz o laborantach z Karkonoszy” i Przemysławem Wiaterem - autorem pozycji „Laboranci u Ducha Gór”. Podczas spotkania można było też wzbogacić swój księgozbiór o ciekawe pozycje książkowe poświęcone naszemu regionowi. W trakcie imprezy swoje wydawnictwa prezentował też Karkonoski Park Narodowy, który przeprowadził konkurs przyrodniczy „Tajemnice roślin odkrywaj i wiedzę zdobywaj”;

O tym, że ziołolecznictwo w naszym regionie to nie tylko historia można się było przekonać degustując herbatki i nalewki ziołowe oraz zielone drinki.

Impreza z okazji Światowego Dnia Książki w Książnicy Karkonoskiej objęta została patronatem Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group