Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13239
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Światło Serca” dla seniorów

Środa, 14 stycznia 2009, 12:55
Aktualizacja: 14:17
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: „Światło Serca” dla seniorów
Fot. Angela
Niezapomniane chwile wzruszeń przeżyli wczoraj pensjonariusze Domu Pogodnej Starości, który mieści się przy ulicy Leśnej w Jeleniej Górze. A wszystko za sprawą nietypowych gości – chóru „ Światło Serca” z dyrygentem Andrzejem Gniewkiem na czele. Koncert kolęd i pieśni chórzyści wykonali wspólnie z publicznością.

To już kolejna wizyta cieplickiego chóru „Światło serca”, w tym ośrodku. Ostatnio chórzyści wraz ze swoim dyrygentem zawitali tu dwa lata temu. Pod koniec minionego roku odśpiewali też koncerty w ośrodku dla niepełnosprawnych mężczyzn w Miłkowie.

– Pamiętajmy, że ci ludzie potrzebują odwiedzin ludzi z zewnątrz, często są samotni, w jakiś sposób odcięci od świata. Poza tym jest to bardzo wdzięczna publiczność. Staramy się do nich przyjeżdżać jak najczęściej, a ostatnią wizytę w tym ośrodku zapamiętaliśmy bardzo miło, dlatego w tym roku postanowiliśmy tu wrócić i myślę, że na tym nie poprzestaniemy – mówił przed wczorajszym koncertem Andrzej Gniewek, dyrygent chóru.

– Jestem emerytowaną nauczycielką i w sercu mam pomoc drugiemu człowiekowi i chciałam by tym ludziom uprzyjemnić te chwile w okresie Świąt Bożego Narodzenia i nie tylko. Ludzie po każdej naszej wizycie mają łzy w oczach, często nie chcą nas z tego ośrodka wypuścić – mówi chórzystka, Krystyna Sylwestrzak.

Znaczenie takich wizyt podkreślały również pracownice ośrodka: Dominika Cedzidło, instruktor kulturalno-oświatowy, oraz Irena Suraj, instruktor terapii zajęciowej, a także sami pensjonariusze.
– Usłyszeliśmy przepiękne głosy tej wspaniałej grupy chórzystów. Było widać, że podczas koncertu wielu z mieszkańców zapomniało o codziennych troskach i samotności, wspólnie śpiewali i bawili się, co widać było, sprawiło im dużo radości – mówiła po koncercie Barbara Grodzińska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
546
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group