Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 5627
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Światło i praca – nowy inwestor przy Spółdzielczej

Wtorek, 20 sierpnia 2013, 13:03
Aktualizacja: Środa, 21 sierpnia 2013, 7:28
Autor: Mea
Jelenia Góra: Światło i praca – nowy inwestor przy Spółdzielczej
Fot. Mea
Firma AVC Lighting Sp. z o.o. z siedzibą w Jeleniej Górze, która produkuje oprawy oświetleniowe lamp ledowych, w 2015 r. ma zakończyć budowę nowoczesnego centrum logistycznego i produkcyjnego przy ul. Spółdzielczej. – Ponad hektar terenu został nam oddany w użytkowanie wieczyste za ponad 200 tys. zł za pierwszy rok. Po otwarciu centrum planujemy zwiększyć zatrudnienie do 50 osób – poinformował na dzisiejszej (20.08.) konferencji w Ratuszu Krzysztof Olszewski, dyrektor AVC Lighting.

Obecnie firma jest na etapie opracowywania koncepcji budowy i wyłaniania projektanta centralnego magazynu przy ul. Spółdzielczej. W marcu 2014 r. ma rozpocząć się jego budowa. Zakończenie inwestycji planowane jest na maj 2015 r. Stąd mają wyjeżdżać dostawy oświetlenia Toshiby na całą Polskę.

- Nasza firma od sierpnia tego roku jest jedynym dystrybutorem produktów i systemów firmy Toshiba w Polsce, która ma ponad 130-letnie doświadczenie nie tylko w branży oświetleniowej, ale również elektronicznej – mówił Krzysztof Olszewski.

Przez trzy lata firma AVC Lighting wynajmowała pomieszczenia w budynku po byłej Celwiskozie, gdzie produkowała oprawy oświetleniowe, na bazie ledów. Do tej pory zatrudniała 8 osób, teraz zamierza zwiększyć zatrudnienie do 50. osób.

– Na inwestycję wybraliśmy Jelenią Górę ponieważ udziałowcy pochodzą właśnie stąd. Ponadto uważamy, że jest to piękne miasto, góry zrobiły na nas ogromne wrażenie i takie aspekty atrakcyjności położenia miasta również przedsiębiorcy muszą brać pod uwagę planując takie inwestycje. Jeden z naszych udziałowców przeprowadził się tutaj z Niemiec – mówił Krzysztof Olszewski.

W Jeleniej Górze można zobaczyć oświetlenie firmy AVC Lighting m.in. na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego z ul. Sudecką, gdzie zostało zainstalowane testowo, by pokazać władzom miasta jego efektywność. - Kilkanaście naszych lamp wisi również na Osiedlu Kopernika oraz doświetla przejście dla pieszych naprzeciwko wejścia do starego cmentarza. Wykonaliśmy również oświetlenia wnętrz m.in. w Sanatorium MSW w Jeleniej Górze, Aptece Arnika, Jelenia Plast oraz PMKonmet – dodał.

Trzeba podkreślić, że lampy ledowe dają lepsze światło, więc potrzeba ich mniej, a oszczędność energii elektrycznej wynosi 50 %. Lampy ledowe świecą średnio 14 lat bez konieczności wymiany.

- Ledy sprawdziły się w naszym mieście. Dobrze oświetlały ulice w różnych warunkach atmosferycznych. Będziemy je sukcesywnie instalować w całej Jeleniej Górze, w ramach gospodarki niskoemisyjnej, która jest wymogiem Unii Europejskiej. Możliwa będzie dotacja z Unii na ten cel w wysokości ok. 80 % – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1039
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group