Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7190
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Światełko do Nieba, a później na żywo Rezerwat. Po finale WOŚP

Poniedziałek, 9 stycznia 2012, 6:52
Aktualizacja: Wtorek, 10 stycznia 2012, 8:23
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: Światełko do Nieba, a później na żywo Rezerwat. Po finale WOŚP
Fot. Tomasz Raczyński
Światełkiem do Nieba, a następnie koncertem zespołu Rezerwat zakończył się wczoraj XX Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowany pod ratuszem w Jeleniej Górze dla mieszkańców miasta. Mimo niekorzystnej pogody, nie zabrakło publiczności.

Podczas wczorajszego, jubileuszowego finału WOŚP w całej Polsce zebrano ponad 40 mln zł z czego 31 tys. zł w jeleniogórskim sztabie Orkiestry zorganizowanym przez All-ternatywę, tj. Stowarzyszenie Jeleniogórskiej Młodzieży. Tym razem, znaną na całym świecie kwestę pod przewodnictwem Jurka Owsiaka – „kolesia w czerwonych spodniach”, jak sam siebie określa przygotowano celem pozyskania środków na zakup sprzętu dla ratowania życia wcześniaków i pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

– Najwięcej pieniędzy nazbieraliśmy podczas imprezy pod ratuszem. Ludzie chętnie wspierali wolontariuszy, podchodzili i wrzucali datki do naszych puszek. W tym roku jeleniogórzanom nie zabrakło dobrego serca i otwartych portfeli, choć przecież mamy kryzys – ocenia Krzysiek, jeden z wolontariuszy.

Z okazji jubileuszu WOŚP w Polsce przeprowadzono badania, według których Orkiestra cieszy się w chwili obecnej zaufaniem około 90 proc. mieszkańców naszego kraju. Co dziesiąty nasz rodak przynajmniej raz w życiu był jej wolontariuszem; do tej pory Orkiestrę wsparły łącznie prawie 34 mln osób, zaś słowa, z którymi jest ona kojarzona to wrażliwość, uczciwość, dobro, społeczeństwo, entuzjazm a dopiero potem – pieniądze. Kolejny finał w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (60) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group