Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3255
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świątecznie w Galerii Sudeckiej

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 grudnia 2016, 8:57
Aktualizacja: 9:11
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Zbliżające się święta sprawiają, że ludzie z empatią podchodzą do potrzeb innych osób. W miniony weekend (10–11.12) w jeleniogórskiej Galerii Sudeckiej można było przygotować świąteczne ozdoby, zapakować prezent, a także zrobić paczkę dla podopiecznych Domu Dziecka w Kaczorowie oraz wesprzeć młodych sportowców z jeleniogórskiego „Żeroma”.

W sobotę uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Jeleniej Górze prezentowali swoje talenty wokalne, artystyczne oraz kulinarne. Można było nabyć rękodzieła na choinkę, pyszne ciasta, skorzystać z porad „pogotowia przedświątecznego”, a dochód z akcji zostanie przeznaczony na wyjazd młodzieży na kolejne szkolne mistrzostwa świata w biegach przełajowych.

Trzeci raz z rzędu młodzi jeleniogórzanie będą reprezentować miasto i kraj na mistrzostwach świata i po raz kolejny zamiast na przygotowaniach czysto sportowych, muszą w dużej mierze skupiać się na zbiórce pieniędzy na wyjazd. Potrzeby nie są wygórowane - to kwota około 35 tysięcy złotych, a póki co dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych sponsorów udało się wpłacić zaliczkę w kwocie 5 tys. zł. Podczas akcji w Galerii Sudeckiej młodzież zebrała 2,3 tys. złotych, więc każda pomoc jest mile widziana. Do imprezy we włoskim Palermo zakwalifikowali się uczniowie pierwszych i trzecich klas gimnazjum, dzięki zdobytemu tytułowi mistrzów Polski. Na Półwysep Apeniński wybiera się także Gabriela Piwko – wszyscy są uczniami „Żeroma”. - Młodzież zrobiła piękne bombki, upiekła pyszne ciasta, reklamujemy tym samym naszą szkołę – podkreślił Roman Zieliński, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSO Nr 1. - Czy zbierzemy całą sumę? Wszystko stoi pod znakiem zapytania – dodał nauczyciel.

Młodzi jeleniogórzanie już w 2013 roku reprezentowali swoją szkołę, miasto i kraj na mistrzostwach w Portugalii, a w 2015 roku w Turcji.Podczas imprezy każdy uczestnik ma jeden dzień na promocję swojego miasta i kraju, jednak za każdym razem uczniowie muszą martwić się nie tylko o wynik sportowy – wręcz zadają sobie pytanie czy wyjazd dojdzie do skutku. Ewentualne niewielkie wsparcie od Miasta i brak pomocy ze strony Szkolnego Związku Sportowego może szokować, ale młodzież ze sportowym charakterem walczy o realizację kolejnych marzeń.

Podczas weekendu przy głównej scenie Galerii można było wybrać sobie serduszko z zapisem marzeń, jakie mają podopieczni Domu Dziecka w Kaczorowie - klienci kupowali prezenty, które następnie elf ładnie zapakował i trafią one do potrzebujących dzieci. Ponadto maluchy z kilku jeleniogórskich przedszkoli ubierali w niedzielę choinki, można też było wykonać własnoręcznie ozdoby. Tym samym kolejny weekend w Galerii Sudeckiej upłynął w przyjemnej, świątecznej atmosferze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~WIT 12-12-2016 10:50
Ta galeria to destrukcja dla miasta,najgorszy pomysł Zawiły i rządzących tym miastem!
~ 12-12-2016 11:42
WIT chyba ci się galerie pomyliły
~ewap 12-12-2016 12:32
Dokładnie, WIT to nie ta galeria jest pomyłką, to ta druga :) A weekend w Sudeckiej był całkiem przyjemny :) Ja wyszłam z pięknym szalem i nowo nabytą umiejętnością dziergania ;) nigdy nie podejrzewałam siebie o takie zdolności, ha ha ha :) młodsze dziecię ma w pokoju własnoręcznie ozdobiona choineczkę, natomiast starsze nauczyło się robić te kulki z nitek i postanowiło samodzielnie w domu wykonać 20 takich kulek, nałożyć je na lampki i mieć podobno najmodniejszą ozdobę pokoju. Super, bo w zakupie nie jest to tanie i trochę kasy jej w kieszeni zostanie :)
~do wit 12-12-2016 13:34
Destrukcja miasta to ta druga galeria w środku miasta,przez którą trzeba stać w korkach jakich Jelenia nigdy nie widziała.A Galeria Sudecka nikomu nie przeszkadza bo jest na obrzeżach miasta więc nie pitol jak potłuczony zając,bo sam jesteś destrukcja z obstrukcją.
~Lila 12-12-2016 23:00
Do tego co się pierwszy wpisał - Ty do tego miasta zupełnie nie pasujesz.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group