Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7607
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świątecznie i jazzowo w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 grudnia 2015, 12:40
Aktualizacja: Wtorek, 29 grudnia 2015, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kwartet w składzie: Zbigniew 'Levandek' Lewandowski na perkusji, Łukasz Perek na fortepianie, Jakub Olejnik na kontrabasie oraz Jacek Szreniawa – śpiew, gitara – dał niezapomniany koncert w poświątecznym dniu (27.12) w Zdrojowym Teatrze Animacji. Znane kolędy i utwory kojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia, artyści zagrali w aranżacji jazzowej.

- Kolędy są naszą nieodłączną tradycją i mam nadzieję, że zawsze będą. Z tym zespołem to mój drugi występ kolędowy, ale pierwszy w Jeleniej Górze – powiedział Jacek Szreniawa chwilę po występie przed publicznością zgromadzoną w cieplickim teatrze.

Jako muzycy, którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi utworami, w tym świątecznymi - przy stole wigilijnym również śpiewacie panowie kolędy? – zapytaliśmy. - To się zdarza, aczkolwiek człowiek uprawiający zawód muzyka czasami ma dość i wolałby posłuchać w takich sytuacjach śpiewającej rodziny, ale zdarza się – nie uciekamy od tego – powiedział wokalista.

Jacek Szreniawa był bardzo zadowolony z występu w Zdrojowym Teatrze Animacji, podczas którego publiczność dała się wciągnąć w zabawę w świątecznym klimacie i razem z zespołem śpiewała niektóre utwory. - Kolęda śpiewana przez jednego człowieka nie jest tak naprawdę kolędą. Wspólnota, która tworzy się w czasie tych świąt jest tak ważna, że kolędy tylko to podkreślają – dodał nasz rozmówca.

W murach ZTA rozbrzmiały m.in.: Lulajże Jezuniu, Mizerna Cicha, Gdy Śliczna Panna, Triumfy Króla Niebieskiego oraz utwory amerykańskie: Winter Wondrland, Have Yourself a Merry Little Christmas czy River autorstwa Janis Joplin. Wszystkie piosenki doskonale sprawdziły się w aranżacji jazzowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group