Poniedziałek, 3 sierpnia
Imieniny: Lidii, Nikodema
Czytających: 6636
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świątecznie i jazzowo w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 28 grudnia 2015, 12:40
Aktualizacja: Wtorek, 29 grudnia 2015, 8:45
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Kwartet w składzie: Zbigniew 'Levandek' Lewandowski na perkusji, Łukasz Perek na fortepianie, Jakub Olejnik na kontrabasie oraz Jacek Szreniawa – śpiew, gitara – dał niezapomniany koncert w poświątecznym dniu (27.12) w Zdrojowym Teatrze Animacji. Znane kolędy i utwory kojarzące się ze świętami Bożego Narodzenia, artyści zagrali w aranżacji jazzowej.

- Kolędy są naszą nieodłączną tradycją i mam nadzieję, że zawsze będą. Z tym zespołem to mój drugi występ kolędowy, ale pierwszy w Jeleniej Górze – powiedział Jacek Szreniawa chwilę po występie przed publicznością zgromadzoną w cieplickim teatrze.

Jako muzycy, którzy na co dzień mają do czynienia z różnymi utworami, w tym świątecznymi - przy stole wigilijnym również śpiewacie panowie kolędy? – zapytaliśmy. - To się zdarza, aczkolwiek człowiek uprawiający zawód muzyka czasami ma dość i wolałby posłuchać w takich sytuacjach śpiewającej rodziny, ale zdarza się – nie uciekamy od tego – powiedział wokalista.

Jacek Szreniawa był bardzo zadowolony z występu w Zdrojowym Teatrze Animacji, podczas którego publiczność dała się wciągnąć w zabawę w świątecznym klimacie i razem z zespołem śpiewała niektóre utwory. - Kolęda śpiewana przez jednego człowieka nie jest tak naprawdę kolędą. Wspólnota, która tworzy się w czasie tych świąt jest tak ważna, że kolędy tylko to podkreślają – dodał nasz rozmówca.

W murach ZTA rozbrzmiały m.in.: Lulajże Jezuniu, Mizerna Cicha, Gdy Śliczna Panna, Triumfy Króla Niebieskiego oraz utwory amerykańskie: Winter Wondrland, Have Yourself a Merry Little Christmas czy River autorstwa Janis Joplin. Wszystkie piosenki doskonale sprawdziły się w aranżacji jazzowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~pssst... 28-12-2015 14:26
Byłam i mogę napisać tylko tyle : REWELACJA ! Świetne aranżacje, doskonali muzycy, a p. Jacek Szreniawa, mam wrażenie, w szczytowej formie wokalnej. Kolęda "Oj maluśki..." wbiła mnie w fotel, "Kolęda dla nieobecnych" wzruszyła, świąteczne piosenki amerykańskie rwały nogi do tańca. Pełna paleta wrażeń. Polecam kupić bilet na występ tego zespołu. W ciemno.
~kantor 28-12-2015 19:04
bez przesady,nie polecam kupować biletu na występ tego zespołu w ciemno....
~dt 28-12-2015 23:35
Też polecam. Teraz to już w jasno.
~~ ja 29-12-2015 12:08
Bardzo polecam. Koncert był świetny. Wszyscy wykonawcy zasługują na wielkie brawa, co też się stało, ponieważ na zakończenie publiczność wyraziła swoją opinię sporymi owacjami. Pan Jacek Szreniawa- doskonale znany lokalnym (i nie tylko) melomanom- kolejny raz dał popis świetnego wokalu. Natomiast solówki wykonane przez poszczególnych muzyków, to po prostu majstersztyk. Szkoda, że tak rzadko mamy okazję, by posłuchać tej klasy muzyków nie wyjeżdżając z Jeleniej Góry.
~Renata11 29-12-2015 18:35
Jerzy Stuhr "Śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi. ".............

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group