Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 9949
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Świąteczne spotkanie w Muzeum Karkonoskim

Poniedziałek, 20 grudnia 2021, 12:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Świąteczne spotkanie w Muzeum Karkonoskim
Fot. Przemek Kaczałko
W Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze spotkali się samorządowcy, ludzie kultury, edukacji i nauki, aby przy świątecznych potrawach złożyć sobie życzenia i porozmawiać o wyzwaniach na kolejny rok. Spotkanie zostało zorganizowane przez muzeum przy współpracy z Karkonoską Agencją Rozwoju Regionalnego.
Muzeum Karkonoskie to największe muzeum regionalne na Dolnym Śląsku, a mamy powody twierdzić, że również najlepsze, czego dowodem jest otrzymany Dolnośląski Klucz Sukcesu. To najbardziej odpowiednie miejsce do spotkań świątecznych i wspólnie z KARR zaprosiliśmy do "wspólnego stołu" przedstawicieli biznesu, nauki, kultury, sztuki i samorządów, aby to była przestrzeń do rozmów, nawiązywania i podtrzymywania współpracy - dla dobra regionu - podkreśliła Julita Zaprucka, dyrektorka Muzeum Karkonoskiego.
Na takich spotkaniach nie tylko składamy sobie życzenia, ale również ustalamy wiele rzeczy, szukamy rozwiązań i przede wszystkim integrujemy środowisko. Mam nadzieję, że takie spotkania będą odbywać się cyklicznie - dodał Hubert Papaj, prezes KARR.

W spotkaniu wziął też udział marszałek województwa dolnośląskiego - Cezary Przybylski, a także przedstawiciele duchowieństwa - kościoła rzymsko-katolickiego oraz prawosławnego. Byli też m.in. samorządowcy - wójtowie Janowic Wielkich oraz Mysłakowic, czy dyrektorzy instytucji kultury (BWA, Teatru Norwida) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. Uczestnikom towarzyszyła muzyka wykonywana przez kwartet smyczkowy INTRO.

Twoja reakcja na artykuł?

7
44%
Cieszy
4
25%
Hahaha
5
31%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
853
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group