Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5819
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Świąteczna plama na placu Ratuszowym

Piątek, 21 marca 2008, 9:30
Aktualizacja: 9:31
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Świąteczna plama na placu Ratuszowym
Fot. TEJO
Ktoś wylał wiadro farby emulsyjnej w rynku. Czy „pozostałość” po tym wydarzeniu stanie się trwałą „pamiątką” centrum Jeleniej Góry? – Plama będzie usunięta dziś – zapewniają pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Plamy do tej pory nikt nie usunął, choć na placu Ratuszowym straszy od początku tygodnia. Nie wiadomo, kto wylał emulsję, mimo że od warstwy farby prowadzą w kierunku podcieni ślady stóp sprawcy. Urywają się jednak i zagadka pozostaje nierozwiązana. Czy był to akt wandalizmu, czy przypadek? Nie wiadomo.

Z plamą zamierzają walczyć w piątek pracownicy MPGK. Usunięcie jej z kostki granitowej nie jest łatwe. Prościej by było wytrzeć plamę, póki farba jeszcze nie zaschła. Ale do zdarzenia doszło w nocy, kiedy służby miejskie nie pracowały.

– Teraz trzeba skorupę emulsji nawilżyć i stopniowo ją zeskrobać – usłyszeliśmy w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej. Całości sprzątania dopełni zamiatarka, która usunie resztki po farbie.

Jeleniogórzanie, którzy w świąteczną sobotę udadzą w kierunku kościoła św. Erazma i Pankracego z pokarmami do święcenia, przejdą przez wyczyszczony plac Ratuszowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group