Zalogowanych: 5

Jelenia Góra: Sukcesy niepełnosprawnych sportowców

Sobota, 9 lipca 2016, 8:29
Aktualizacja: 8:31
W dniach 1–3 lipca br. w Słupsku odbyły się Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. W zawodach na Słupskim stadionie 650–lecia wzięło udział ponad 200 uczestników z Polski, Tunezji i Arabii Saudyjskiej. Naszej olimpijce Lucynie Kornobys udało się zdobyć 3 medale: złoty oraz dwa brązowe. Z sukcesami zawody zakończyli również zawodnicy Startu–Simet.

Lucyna Kornobys przygotowująca się do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, zdobyła złoty medal w kuli z wynikiem 7.96 i brązowy w dysku (18.92) oraz oszczepie (16.45).

Z dobrej strony zaprezentowali się też zawodnicy z klubu sportowego niepełnosprawnych "Start-Simet " Jelenia Góra. Nasi zawodnicy zdobyli 3 medale: medal srebrny w grupie amputacji zdobył weteran sportu niepełnosprawnych Wiktor Żuryński uzyskując w oszczepie z pozycji siedzącej drugi wynik. Kamil Skitek był drugi w rzucie oszczepem i maczugą, a Bogusław Zagrodzki był trzeci w pchnięciu kulą w grupie osób z porażeniem mózgowym. Łukasz Wolski w tej kategorii schorzeń został sklasyfikowany na piątym miejscu w pchnięciu kulą oraz w rzucie oszczepem. Zawodnicy ci startowali z pozycji siedzącej na specjalnych siedziskach (tzw. kozy). - Są to młodzi, rozwojowi zawodnicy. Klub stworzył nową grupę osób niepełnosprawnych z porażeniami mózgowymi, którzy uprawiają królową sportów oraz będą tworzyć trzon narciarzy biegowych na siedząco. Występ sportowców jeleniogórskich należy uznać za bardzo udany, rokujący na dobre perspektywy na przyszłość. Zawodnicy Jelniogórskiego Klubu Sportowo-Rehabilitacyjnego przygotowywali się na boisku agroturystyki „Pan Tadeusz" w Kostrzycy , gdzie mieli bardzo dobre warunki do treningów – powiedział Wiktor Żuryński.