Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7973
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sukces Zdrojowego Teatru Animacji

Wtorek, 14 lipca 2015, 18:23
Aktualizacja: Czwartek, 16 lipca 2015, 14:13
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Sukces Zdrojowego Teatru Animacji
Fot. Archiwum Teatru
Przypominamy, że spektakl Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze pt. „Tylko jeden dzień” zakwalifikował się do programu TEATR POLSKA, którego celem jest dotarcie z najciekawszymi polskimi realizacjami teatralnymi do środowisk i miejsc pozbawionych kontaktu z teatrem instytucjonalnym.

Ogólnopolski program TEATR POLSKA organizowany jest od 2009 roku i do każdej edycji zgłasza się kilkadziesiąt teatrów, które ze swoimi spektaklami chcą dotrzeć i zaktywizować środowiska nie mające na co dzień kontaktu z „żywym” teatrem.

Inspiracją do jego powstania był Teatr Reduta Juliusza Osterwy i Mieczysława Limanowskiego, który w okresie II RP organizował tournée spektakli po ziemiach polskich. Dzięki temu mieszkańcom małych miasteczek przybliżano osiągnięcia ówczesnej kultury polskiej.

W tym roku Komisja Artystyczna zakwalifikowała do drugiego etapu programu 17 spektakli spośród 88 zgłoszonych. Na podstawie oceny wiarygodności organizacyjnej i finansowej, uwzględniając ich wartość artystyczną, Komitet Organizacyjny Programu TEATR POLSKA przyznał tym teatrom dotację w ogólnej kwocie 1 700 000 złotych, która wykorzystana będzie na objazdy.

Przygotowany przez Zdrojowy Teatr Animacji spektakl pt. „Tylko jeden dzień” w reżyserii Agaty Kłucińskiej to opowieść o sensie życia, nieuchronności przemijania i cieszeniu się każdą chwilą i przyjaźni ponad wszystko.

W ramach programu, „Tylko jedne dzień” zagrany zostanie w 18 miejscowościach na terenie 5 województw i obejrzy go 4550 widzów. Spektakle poprzedzać będą integracyjno-edukacyjne zajęcia warsztatowe, których zadaniem jest wprowadzenie w tematykę poruszaną w przedstawieniu. Poprowadzi je Dorota Fluder.

Program TEATR POLSKA realizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group