Montreal - Kanada: Sukces Reprezentacji Polski Oyama PFK w Kanadzie!

Piątek, 1 maja 2009, 15:14
Aktualizacja: 15:14
Autor: ahawer
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy OYAMA PFK w międzynarodowych zawodach YUKAN Ultimate Karate Championships w Montrealu, którzy zdobyli 4 medale, w tym: 1 złoty i 3 srebrne.

W zawodach brało udział ponad 300 zawodników w różnych konkurencjach, nasi zawodnicy walczyli na wieczornej „Gali” w nocy czasu polskiego w najbardziej prestiżowej konkurencji - knockdown. Za zwycięstwo w poszczególnych kategoriach zawodnicy otrzymali bardzo wysokie premie pieniężne.
Najlepiej z Polaków zaprezentował się Łukasz Światowski, Sosnowiec, który w bardzo ładnym stylu wywalczył złoty medal w kategorii lekkiej (do 72 kg.).
Srebrne medale zdobyli: Anna Kołodziej-Plewka, Lubliniec (kat. do 65 kg.), Damian Krupka, Wadowice (kat.do 81 kg.) i Dawid Kiszycki, Białystok (kat. plus 81 kg.). Rafał Krupka, Wadowice i Łukasz Mazur, Jelenia Góra/Kamienna Góra odpadli w eliminacjach po trudnych i wyczerpujących pojedynkach…ostatecznie nasz zawodnik uplasował się na 5 miejscu!

Trenerem reprezentacji był Sensei Rafał Majda 4 dan, Jelenia Góra. Obowiązki kierownika ekipy wypełniał Sensei Robert Bretner 3 dan, Kraków.

Naszym zawodnikom towarzyszył także nieoceniony Sensei Robert Małocha 3 dan z USA, który kolejny raz, udzielił daleko idącej pomocy polskiemu zespołowi. Bardzo dziękujemy, OSU !

Mistrzostwa zorganizował Sensei Denis Cordeiro 4 dan lider kanadyjskiej organizacji Kanreikai Karate.

W czasie wolnym nasi zawodnicy zwiedzali Montreal i jego okolice….

W najbliższym czasie, 16-17 maja w Bydgoszczy trójka naszych zawodników – Łukasz Mazur, Giziński Maciej i Cieśliński Piotr wraz z trenerem Rafałem Majdą wezmą udział w Pucharze Europy Oyama IKF w Bydgoszczy…zapowiada się bardzo ciekawa impreza na światowym poziomie z udziałem wielu zagranicznych ekip!